Shady

Proč k lidem kteří mají málo vody, nedopraví vodu stejně jak to jde s ropou?

Je to jen otázka peněz a kapitalismu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je ti jen otázka peněz. Brzy však ti bude zřejmě otázka i zdrojů vody.

Další odpovědi
Alesh

A ty snad chodíš pro vodu k prameni? 🙂

Ropu vede ropovod a vodu zase vodovod. : -)Na obojím někdo vydělává, zas takový rozdíl v tom není.

zjentek

no hlavně je to tak, že lidé by se měli a budou se muset posunovat po zemi podle toho, kde jsou podmínky k životu. Proto se taky lidstvo nikdy nezbaví těch válek

huxa

Proč to ostatní neudělají, že? :) Proč to neuděláš ty? Neuděláš velikou mezinárodní sbírku a potom se nepostaráš o stavbu? Teď tě asi zalil alibismus :)

  1. Proč by se k nim měla voda dopravovat? Pokud mám hlad, někdo mi jídlo donese?
  2. Pokud by se tak stalo, nemuseli bychom jim potom dopravovat takto i jídlo?
  3. Ptal se jich někdo, jestli by chtěli, abychom jim tam dopravovali vodu? Někde takovýto rozvod je, ovšem v zapadlých vesničkách nikoliv, nenarušovalo by to tam třeba jejich víru?
  4. Z kama kam by se ta voda měla dopravovat? U ropy je to vcelku logické-od ložisek do velkých podniků z kterých se následně bude rozvádět, také na sebe vydělá, ovšem kde bychom měli brát vodu, která by musela být pitná a odpovídat nějakým normám, dělat tam pravidelně rozbory?

Jak jsi asi pochopil, o kapitalismus tady vůbec nejde, o peníze už ano, protože se nenajde nikdo hloupý (toto je prostě hloupý nápad), který by měl dostatek financí a ani nikdo tak obětavý, aby udělal třeba tu sbírku (to se týká i tebe, i ty máš na tom svůj díl (ne)viny, i ty by ses teď dle sebe mohl nazývat kapitalistickou sviní :) )