Kelt

Proč jsou v souboru 2 CD, když jeden není funkční?

Koupil jsem si aktivátor němčiny, který obsahuje 2 CD. Chtěl jsem si to, co je na CD, převést na mobil. Na prvním je 99 souborů s označením cda, tedy pouze přehrávají vložený disk. Další CD obsahuje 99 souborů mp3 a 64 souborů mp3, tak jak je to v té knize a z toho jsem si to bez problémů stáhnul. Nevím, zda jde první CD přehrávat na přehrávači,ale podle vlastností je úplně prázdný, není tam žádné volné místo. Nezkoušel jsem , zda jde přehrávat, ale i kdyby šel, tak se na něm bude dát přehrávat pouze těch 99 prvních souborů a na těch druhých 64 souborů budu stejně potřebovat druhé CD. Podle mne je to jedno CD zbytečné, stejnak z něj nelze nic stáhnout. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

zřejmě je tam to první jen kvůli těm kteří prostě nejsou schopni přehrávat efektivnější formát mp3. CDA soubory indikují starý formát AudioCD, takže se zdá být zřejmé proč tam tato varianta je. V MP3 formátu samozřejmě na jedno cd uložíte mnohem více minut zvukového záznamu, ale staré AudioCD zase přehrajete i na těch nejzaostalejších přehrávačích do kterých se vůbec dá vložit placka. Pokud nemáte problémy s přehráváním MP3 pak je pro vás obsahově očesaná CDA verze zřejmě k ničemu.

Další odpovědi
Dochy

„Není tam žádné volné místo“ – to je u uzavřeného (lisovaného) CD v pořádku
„Nelze stáhnout“ – to víš, že lze. Jen z licenčních důvodů to není tak snadné. Potřebuješ na to nějaký grabber (pro jistotu si na nějakém audio CD přehravači ověř co přesně tam je, jestli je to opravdu to samé co na druhém CD). Samotný „CDA“ soubor je tam jen „pro formu“ nemá praktický význam krom možnosti spustit přehrávání CDA poklepem na tohoto „zástupce“

elkon

Když píšeš, že to je aktivátor němčiny, tak to je zřejmě aktivátor něčeho (nějakého jazykového programu), co bys měl mít v počítači. Na mobilu to asi fungovat nebude. Aktivátor něco aktivuje, sám o sobě bude na nic.

aliendrone

Je to tak jak píše gangsterský boss Dochy – ten „cda“ soubor je jen v průzkumníku viditelný „zástupce“ souboru WAV, který na CD sice je, ale windows ho NEZOBRAZÍ! (wav je nezkomprimovaný a proto je chráněn proti kopčení oproti mp3, kde je obvykle už ztrátová komprese)

Ergo řiď se radou nejvyššího kmotra KOZA NOSTRY Dochyho a nevyhazuj to CD, protože jeho obsah je NEJKVALITNĚJŠÍ! Jen se k němu prostě musíš dostat trochu komplikovanějším způsobem, no. :)

Dochy

Jak ten emzák správně píše CDA je víceméně jen zástupce. Ale nesprávně píše, že jde o odkaz na WAV, který na disku je ale windows ho nezobrazí. 😉
A to proto, že, na CDA disku vůbec klasické soubory nejsou, formát disku neodpovídá žádnému souborovému systému, celý disk obsahuje vlastně jen jednu dlouhou audiostopu složenou z úseků indexovaných na minuty, sekundy, 1/75 sekund, která je proložená daty obsahujícími zejména seznam jednotlivých sklateb (max 99, s obvykle nevyužívanou možností dělení až na 99 dílů) s informací o jejich prvním úseku (frame).
Kódování dat na disku pokud vím opravdu odpovídá majoritnímu kódování WAVu. Pokud vím, tak první CD-ROM mechaniky ani neuměli načíst jeden konkrétní frame z CD-DA, pro grabování program zkusil sklatbu přečíst pro jistotu několikrát a poskládat z toho nejlepší verzi.

anonym

kdybyste chtěl ty CDA soubory stáhnout do počítače, můžete k tomu použít například program Sound Juicer (a s jeho pomocí je převést na MP3, OggVorbis, Opus, FLAC, apod.), ale vzhledem k tomu že tytéž soubory jsou pravděpodobně i na druhém CD ve formátu MP3 by to patrně k ničemu nebylo.

cochee

.cda nejsou soubory, jak je známe z PC. Nejblíže mají tomu, čemu se ve Windows říká „zástupce.“ Jsou to jen ukazatele na nekomprimovaný zvuk, uložený na těchto discích typu CD-DA, tento zvuk však je organizován odlišným způsobem, než v klasických souborech, jak je známe z PC. Není uložen v souborech.