Lucimia

Proč jsou ty byty tak drahé?

Právě koukám na zprávy a zrovna v nich říkali, jak se v Karlových Varech staví nové a nové byty, přičemž tam je už asi 300 takových nových bytů, které nikdo kvůli nehorázně vysoké ceně nechce. Bez ohledu na to se dále staví nové a nové „králíkárny“, na které normálně pracující člověk cenově nikdy nedosáhne. Proč?
Podle mě by ty byty měly být cenově přístupné všem. Takhle si už radši postavím vlastní dům za stejnou cenu, než kupovat tak drahý byt. Přijde mi, že se vůbec v našem státě nepřemýšlí!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to zákon nabídky a poptávky. Pokud je poptávka, bude se cena šplhat nahoru a opačně.

Zdroj: http://www.eri­danus.cz/Zeme%28 2/mapa/Evropa/Vy%281chod­ni%281 _Evropa/C%282es­ka%281_republik a/Kultura/Lite­ratura/Erben_Kar el_Jaromi%281r/Po­ha%281dky/Zla tovlaska/1_m.jpg

Další odpovědi
panenka

V tom že v našém státě nepřemýšlí,s vámi naprosto souhlasím.I u nás se ted dostavěli byty a zatím se tam nastěhovali jen 3 rodiny .Je to tak jak vy píšete že každý nemá na to aby si koupil byt v dnešní době je člověk rád,že může bydlet u rodičů pokud tedy může jinak si každý raději hledá co nejlevnější podnájem protože ty peníze co tu máme jsou tak směšné ,že se z toho dá málokdy vyžit.My když jsme si brali hypotéku tak jsem se ihned rozhodla pro domek .

anonym

Mladí lidé mají dneska smůlu. Pokud začnou pracovat, okamžitě se zadluží. Když se jim podaří dluh splatit, dávno jsou sami a o budoucnosti v té době už jaksi nestojí za to přemýšlet. Za dob 5tiletek byl dán plán vystavět určitý počet bytů. A stavělo se. Když se byty dostavěly, r. 1991 sídliště Kamenný Vrch, ti, co DOSTALI bydlení, byty prodávali. A to za asi 600 000 korun. Už v té době, ano.
Kdo má bydlení na chalupě, na vlastním, ještě s pozemkem, má vyhráno. Kdo bydlí ve státním bytě, ten vyhazuje peníze z okna. Stačí nějakou okolností 3× v roce včas nezaplatit nájemné a to je důvod k bydlení u vody.
Mě je jedno zda těm bytům pan Klaus říká králíkárny, ale v těch králíkárnách se bydlí stále. Stále se tam množí a rodí občané kteří také chtějí svoje hnízdečko jako ti čápi na komíně.

Zdroj: http://pobalti­.sweb.cz/1475a006­a.jpg