Asker1144

Proč jsou některé knihy zabaleny v obalu ?

Dobrý večer, mám dotaz. Hodně si objednávám knihy přes e-shop (beletrie, naučná literatura, esoterika) a někdy se mi stane, že mi domu přijde kniha, která je navíc zabalená ,,zatavená". Jak to, že některé knihy takto knihkupectví prodávají ? Děkuji moc za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
Filip84

A proč si myslíš, že jsou baleny některé časopisy? 😃

  1. Prakticky na každé pumpě, kde to teda tollerují, chodí více než jeden „čtenář“: přijde, koupí si jedno Kaffee, nebo jeden čaj, ale z automatu, tj. cca Kč 20.00, ti „lepší z nich“ si koupí normální Kaffee nebo čaj (Kč 40.00 – Kč 60.00). Sedne si, vezme si časopis #1, sedí u toho 1/2 – 3/4 hodiny, pak vrátí časopis #1, vezme si časopis #2 a zase u toho sedí 1/2 – 3/4 hodiny. A tak to může pokračovat, nebo třeba druhým, třetím skončit – taky „podle vkusu každého soudruha“ čtenáře.
  2. Knížka není časopis. Většina časopisů je dělána na křídovém papíře, ale spousta knížek je dělána na relativně obyčejném papíře. Takový „čtenář“ si knížku vezme, knížku ohmatá (taky nevíš, co měl zrovna na oběd 👌😅), si i počte, když se „zadaří“, knížku vrátí. Když ta knížka projde, třeba v nějakém velkém knihkupectví, v Brně, Praze atp., za den takto deseti rukama, jak si myslíš, že bude vypadat za „pitomý“ tejden, nebo měsíc? Knihkupectví otevře jednu, v té si budou „čtenáři“ listovat, a ta se pak prodá se slevou. Zbytek je „fresh jak jahoda“! 😎
  3. Časopis je na tom křídovým papíře, a ještě je to (relativně) rychloobrátkové zboží. Knížka se vydá a klidně se prodává, nějaká část nákladu, i deset let. I déle. Mezi tím leží různě, taky v „různé vybrané společnosti“, jako jsou potkani, myši, taky prach, že jo, různý hmyz atp. Co myslíš, taková anketa by se na to dala udělat: bude vypadat lépe knížka zatavená v nějaké plastikové fólii, nebo knížka, která není zatavena v žádné fólii? 👌🤪

Ono se stačí více dívat kolem sebe a méně se ptát! 😃

Další odpovědi
Drap

Pouze proto, že takto jsou knihy expedovány z výroby ke knihkupcům. Knihu kterou dostaneš poštou, už nebude chtít nikdo prohlížet, listovat v ní a podobně, jak se to dělává v knihkupectví. Navíc je kniha tímto chráněna proti poškození při přepravě. To je tedy ten důvod, proč některé knihy dostaneš zabalené.

elkon

Prostě to tak některý prodejce dělá.