Pruzkumnik

Proč jsou lidi proti zavedení eura, když chtějí ceny jako za komunismu?

teď stojí točený pivo něco okolo 30Kč
což by znamenalo že by při dnešním kurzu pivo stálo 1 Euro a 17 Centů
no ale za komunismu stálo pivo 2Kčs a 50 Haléřů
Takže bychom se měli lépe jak za komoušu ne? :D
a přitom by byly v tom formátu co kdysi – místo Kčs tak Euro a místo Haléřů EuroCenty

Rohlík stojí 2Kč což je na Eura 7 centů
ale za komunistů stál rohlík 20 haléřů

jinak ceny v roce 1989 jsem vzal odtud:
http://www.za­komunistu.cz/

Nejlepší odpověď
Edison

Kde kdy byl komunismus? Ani v minulosti ani v současnosti o žádném takovém státě nevím.
Další věc je, jak se „změnila“ kvalita toho všeho. Např. chleba bez problémů vydržel i 14 dní. Dnes? Druhý den nepoživatelný. Takže co je lacinější? Ona ta zlevnění tak nějak nejsou zadarmo, žejo. Podle mě se srovnává nesrovnatelné.
A teď: Jak s tím souvisí to, jestli lidi chtěj, nebo nechtěj euro?
Aspoň, že v tom článku je přepočet na mzdu.

Další odpovědi
Kryšpín

Pane Pruzkumník, dle mého odhadu pobuřujete a nevážíte si vymožeností při budování kapitalismu až jej vybudujem bude zde blahobyt.

autacek

No, kubík vody stál před plyšákem 80 haléřů, dnes 80 korun, tak že dle té tvé „pochybné“ logiky se máme pořád stejně.

mosoj

Vůbec se raději nevyjadřuj. Vidíš jenom ten svůj plat a to zdaleka není vše.

nyjono

Kdy tady byl komunismus???
A … podle čeho soudíš, že by pivo stálo 1 Euro a 17 Centů a rohlík 7 centů?
Třeba v Německu se po zavedení Eura vše( nebo téměř vše) hodně zdražilo.
Ovšem na naše poměry tam mají vyšší příjmy.

Midoc

Rohlík stal v 80 letech 0,30 haléřů.

Edison

Zpravidla se to přepořítává tak, že se spočítá, kolik rohlíků si z toho kterého platu koupíš. Pak je druhá možnost, jak dlouho se na rohlík vydělává.

independent

Co je to za blbý web, ten co dáváš odkaz, ty platy vůbec nesedí, ani ceny.