huxa

Proč jsou filmy s označením „rodinné“ povětšinou naprosto ubohé, cenzurované a bez špetky inteligence, prostě hloupé?

komedie?

Osobně jsem se jako malý díval třeba na Krotitele duchů. Nadávali tam, byly tam sexuální narážky, kouřilo se a i dneska si myslím, že je to celkem slušný film, na tu dobu vynikající. Jak vypadají dneska filmy, kde není přímo sex či velmi násilí? Je to přímočará komedie či romantický film.

Nejlepší odpověď
iceT

Celá rodina se nemůže sejít u filmu,kde teče krev,kde je sex,kde se sprostě mluví a podobně,právě proto,že u tv budou sedět i děti.Čili rodinný film by měl mít poslání,myšlen­ku,měl by být v něčem poučný,hlavně tedy pro děti.Např.Krok za krokem byl zábavný seriál,o životě vícegenerační rodiny a i takový tupoun jako Cody Kouďák,ze sebe dokázal dle scénáře občas vyplodit rozumnou myšlenku,pokud měl vysvětlit těm mladším něco moc důležitého.Takže proto u rodinných filmů existuje cenzura.Pokud se ti takové filmy nezamlouvají,tak se na ně prostě nedívej.
Já mám rodinné filmy docela ráda,mě neurážejí.

Další odpovědi
Kelt

Rodiné asi proto, že se u nich sejde celá rodina a sledují film a mohou se při tom i bavit. Ten film je vlastně kulisa, nejde o obsah, protože ten film většinou lidé znají a mohou se při tom bavit. Třeba teď řeším dilema, zda se budu dívat na televizi na Anděla, ale nějak mi nové díly nepřipadají tak dobré, jako ty starší nebo na Rocky IV- film, který jsem viděl mnohokrát a znám zpaměti. Ale nemám náladu. Například v tom filmu Rocky jsou zajímavé myšlenky , názory, které byly v době vzniku aktuální, včetně dobré hudby, ale dnes to lidem už nic neříká. To neznamená, že se na ten film už nikdy nepodívám.
Ale zpět k otázce. Co je ubohost a inteligence ve filmu. Jak se to projevuje? Jak poznám, že tam je a že tam není. Musí to být něco jako Hvězdné války, Enterprice a pod? Každý film si najde své diváky a každý divák si najde svůj film. To, že se dívám na televizi a přijímám to, co tam je a neumím si vybrat a jsem z toho znechucený atd, je moje vina a ne vina filmu.