Lotr2008

Proč jsou dnes detektivní filmy a seriály tak populární?

Aspoň teda tady v ČR pořád vidím samé nové detektivky, každý nový český seriál je skoro furt detektivka a témeř vždy nízké kvality. Je jasné, že je to proto, že na to lidi furt čumí, ale proč je to pořád baví? Proč třeba „nefrčí“ filmy o druhé světové válce?

Odpovědi
Ametyst

Filmy o druhé světové válce nemůžou “frčet” , protože by se filmaři tak jako tak nevyhnuli pojmenování Německa: to se dnes nenosí: vina za válku, jestli jsme ji nakonec nezavinili my, se připisuje jakýmsi nacistům. Asi to nebyli Němci.:-)
Já zase vidím filmy, kde je dítě vychováváno dvěma matkami nebo dvěma muži. Nejlépe jedním bílým a druhým tmavým. Nebo špionážní filmy, kde viník je vždycky Rusko. Detektivky, kde je policejní tým složen ze všech možných etnických menšin s polovičním zastoupením žen.:-)

Gus_Fring

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dQw4w9WgXcQ

Disraeli

Bože na nebi… Jak někdo může napsat, že nefrčí filmy o druhé světové válce nebo vůbec, že nefrčí druhá světová válka, když je to asi nejpopulárnější válečné a historické období? I vůbec velmi častý námět čehokoli. Každý časopis – historický, ale i jiný – se zaměřuje na druhou světovou válku, existuje a točí se hafo filmů o druhé světové válce a taky mají obří – vážně obří sledovanost. Ve světě i u nás. Krom filmů – jako výpravných – tu máme nespočet dokumentů jako o ničem jiném tolik jako o 2. světové. A těch knih… Ježíšku a někdo si myslí, že 2. sv. není populární.
Osobně bych uvítal, kdyby se všichni přestali tolik zaměřovat jen a pouze na druhou světovou válku, které je všude dost, až přehnaně moc. Je to jedno z nejdiskutova­telnějších a nejrozebíranějších témat a období v lidské historii.
Užs tu nedávno psal něco o tom, že je holokaust a druhá světová tak málo probíraná na školách a já ti znova píšu, že je to prostě nesmysl. Na druhou světovou se škola zaměřuje nejvíc (minimálně v dějepisu) – ale i co se týká více předmětů nebo třeba úkolů, filmů, ale i exkurzí…

Detektivky jsou populáírní od jejich vzniku – když se bavíme o knihách, vždycky byly. Lidi mají rádi vyšetřování, policejní a jinou akci, odhalování a dopadení viníků, hádání kdo je viník, jak se to vyvrbí a podobně. Hlavně taky rádi sledují „vyjímečného“ detektiva/vyšet­řovatele (intelektuálně nebo i jinak) – nějak vybočujícího, originálního a pomocí toho řešící případy. Krimi seriály jsou taky zpravidla levnější (třeba ve srovnání s tou druhou světovou). Napětí, záhada, kompenzování (různých pocitů: agrese, vraždy, úspěch, genialita/chytrost, pomsta, zvířecí popudy – různé špatné vlastnosti a motivy zločinců,..), strach/obavy, obdiv, ztotožňování (s postavami) a ve výčtu proč to lidi přitahuje bychom mohli pokračovat – ty důvody se liší i podle toho, co přesně je to za krimi/detektivní, jaký typ, na co je zaměřené. ČR se zase opičí po amerických kriminálkách.
Není to dnes: detektivky nejsou moc starý žánr aextrémně populární jsou od jejich vzniku – hlavně v knižní podobě. A i těch pár málo detektivních seriálů bylo velmi oblíbených i ve 20. století. Není to dnešní dobou, akorát se mění styl/typ detektivek, od Christie po severní detektivky, od ryze vyšetřovacích po střílečky/přes­třelky a gangy (americké) – né, že by ale vyšetřovací-detektivní upadaly… jen jsou tu nové varianty, které jsou taky populární.

Čecho_slovák

Proč? Protože Češi jsou krvelační jako amíci, bez kterých by kinematografie braků neexistovala.

Sameotazky

Lidi to baví, protože jsou vesměs hloupí a tak jim od začátku není jasné, kdo že je ten vrah a napnutě čekají do konce.

Fakes147852

@Ametyst, to bych netvrdil, řekni mi název seriálu či filmu kde je dítě vychováváno dvěma muži nebo o tom že je viník Rusko. Žádný dokument ale film

Disraeli

Netřeba jmenovat jeden, podívej se na (americké) filmy a seriály za poslední tři+ roky, Netflix, HBO, dokonce i MCU (částečně pro děti) a další. ;)
Už je to i v pohádkách a animáčích (například Dračí princ – Netflix). Propagují už i pro ty nejmenší děti, kde ukazují, jak je to „normální“ a „přirozené“.
Hele, bez urážky, ale ty seš slepý nebo jaký? Pokud se díváš, alespoň trochu na americké filmy/seriály za poslední desetieltí, tak je to samé LGBT, které se neustále stupňuje.. Tys asi fakt nikdy neslyšel o netflixu a americké „politické kultuře“ (a naopak „kulturně korektní politice“).
Muska nemusím, ale tohle je přesně vystiženo: https://twitter­.com/elonmusk/sta­tus/1503287788652871680

Lotr2008

Souhlasím, taky mě to LGBT a samí černoši štvou, furt je někam cpou a tím je hodně lidem znechucují.

Lotr2008

Israeli: No ale u nás filmy o druhé světove teda moc „nefrčí“. Proč taky třeba někdo u nás nenatočí seriál o druhé světové. Ne, furt jen detektivní seriály, ne, děkuji.

Disraeli

Jukni na sledovanost a hodnocení filmů, ale i dokomentů o druhé světové… to mluví samo za sebe.
Točení fimů V ČR je o něčem jiném. Je mnohem jednodušší natočit krimi seriál než něco z druhé světové války – Česko na to není profesionální, nemá na to peníze ani jiné prostředky. Neříkám, že řeské krimi jsou nějak profesionální nebo skvělé, ale krimi si můžou dovolit být béčkové a podobně. Takové filmy/seriály o druhé světové by byly mnohem nákladnější a mnohem míň úspěšné
Proč netočit něco co je přibližně stejně populární jako 2 světová a zároveň je to mnohem jednodušší? z finančního i jiného hlediska to dává rozum. V Česku nenatočíš (nemáš moc šancí natočit) dobrý film/seriál o druhé světové – i když je to populární téma, nebude to mít úspěch, když to nebude alespoň trochu kvalitní… a ono by nebylo.