jaymes

Proč je jídlo v benzinkách a v motorestech jen pro bohaté?

Jídlo u benzinových pump, motelů a motorestů je nesmyslně předražené a je jen pro bohaté. Obložená houstička za 30 kč, hamburger za 70 Kč, bagety za 80 Kč atd. O hotovkách ani nemluvě. A to nemluvím nemám na mysli jen odpočívadla na dálnicích, ale i na silnicích první třídy. Je to sprosté, když většina lidí v téhle banánové republice vydělává 12 až 14 tisíc korun a nemá na jídlo. Holt natoví magnáti a jejich čerpací stanice potřebují rýžovat i na jídle, nestačí jim rýžovat na předražených pohonných hmotách…

Nejlepší odpověď
klumprt

Jídlo na benzínkách, vlastně ale jakékoli jídlo či jakékoli zboží je určené pro toho, kdo je schopen a ochoten zaplatit nabídnutou cenu.
Není na tom nic nemorálního, protože nikdo není odkázán výhradně na jídlo z benzinek. Nejsi-li ochoten zaplatit cenu, za kterou je ti nabízeno, máš rozmanité možnosti jak se stravovat při cestě autem. Buď si můžeš udělat doma svačinu, nebo můžeš zajet třeba kousek dál od cesty někam do supermarketu, kde si koupíš jídlo za běžnou cenu, nebo někam do obyčejné hospody na meníčko.
Rozdíl v ceně normálního a „přísilničního“ jídla provnávej pouze s cenou času, benzínu a jiných nákladů vynaložených na to, že problém řešíš alternativně.
Ten, jehož čas je drahý, nebude ztrácet půl hodiny přípravou domácí svačiny, ani nebude zajíždět daleko od silnice, aby našel Tesco s akčním gothajem. Radši si koupí u Shellky bagetu za 80 a jede dál.
Doufám, že srp a kladivo v tvém avataru ti nebrání pochopit základní ekonomické zákonitosti.

Další odpovědi
Lamalam

Když nemají na jídlo, tak nemají ani na ježdění a gurmánské orgie rozmařilých zbohatlíků na čerpačkách jim nemusí vadit. Zajdi se nekdy podívat na letiště a omdlíš děsem z těch cen.

zjentek

zřejmě to vše vychází z předpokladu, že prostý lid, tedy chudí, nemají vozy. A kde by je taky vzali, že jo.

Mc Merkurion

…jak kde,taky to bude tim,že je tam daleko větší nájem,hele na Pávově ve směru na Brno je motorest,ceny normální,pěkný prostředí a jídlo fajn > a ve směru na Prahu,přes dálnici stojí vše za prd,je to taky o lidech

anonym

Využívají toho, že jedeš po dálnici, kde není nic jinýho, než tyhle hnusný drahý sra*ky a pokud teda máš už fakt velký hlad, tak si to prostě koupíš, jiná možnost není, oni na tom parchanti nemytý dobře vydělávaj. Já ale tohle nepodporuju, ani jiný rýchlý občerstvení, to mi s tím můžou vlízt na záda, raději budu o hladu, což se asi nestane, vozím si jídlo s sebou, to, co prodávaj na pumpách není ani dobrý, natož aby to snad bylo zdravý, jen hooodně předražený, tak ať si to strčej víš kam?

gecco

Nesmysl – nikdo bohatý by blafy z benzíny nejedl…
Bohatí si vybírají, to jen pitomec sežere vše -a rudy pitomec to ještě ofrfla…
😁

Agneta

Bageta za 80,– je ti drahá? Je ale čerstvá, a lepší (a zdravější) než bůček, a mě i místo obědu stačí – na určitý čas. Je to tedy cenově v úrovni obědu za 80,–, ale né „z pytlíku“ a plné chemie jako takový oběd ve špinavé špeluňce/rómovce z mikrovlnky:DDD

lexx

protože nemajetní tam nezajížděj, nemají auto

anonym

je to obchod jako každý jiný, nikdo nás nenutí kupovat nic, co nechceme. já bych si bagetu za 80 kaček také nekoupil. stačí jí rozpitvat na díly, co v ní vlastně je a zjistíme, že skoro nic. je to prostě rychlé občerstvení s přirážkou celodenní nabídky. kdybych nepotřeboval jednou za měsíc natankovat benzín za dvě sta, tak tam vůbec nestavím a pro jídlo už vůbec ne.

jinak není špatné pí… s benzinářkou, pak to může být se slevou

arygnoc

osobne na benzínke nekúpim nič, čo sa dá konzumovať, ešte tak nejaký teplý nápoj.
radšej sa niekde zastavím v hospode a tam sa v kľude najem.

priznávam, že je to spôsobené tým, že pokiaľ si >houstičku< nepripravím sám (a kľudne i s „bůčkom“ či rezňom), tak jej moc nedôverujem. a konzumujem na odpočívadle, rozhodne nie počas jazdy.
a hlavne – teplé jedlo je teplé jedlo, jesť sa má v kľude, nie niekde niečo ukusovať za volantom.

😉

anonym

Zkus si zajít na Václavák,tam asi benzínka není.

led

1 – ak máš na vlastné auto a jazdíš, máš aj na pokuty (tvrdia policajti)
2 – ak jazdíš vlastným autom, máš aj na pohonné hmoty (pokiaľ nepoužívaš služobné)
3 – Logika hovorí: (A=+ ∧ B=+ ∧ C=+) ⇔ D=+
A= jazdíš vlastným autom
B= kupuješ si pohonné hmoty za vlastné
C= máš na pokuty,
D= máš na jedlo na benzinke a v motoreste
Podľa tohto vzorca sa potom určujú ceny jedla. Nikoho nezaujíma váš plat, ale len peniaze, ktoré od vás za svoje služby dostane.
Nech žije trhový mechanizmus! Hurá!

luky.1986

No a hlavne spolehaj, ze doba baleni rizku na cestu skoncila.. takze kdyz mas hlad, tu hnusnou balenou, osizenou bagetu si za 80,– koupis nez si das obed, veceri. Jinak ja kupuju bagetu na benzince za 40,– a je perfektni.

anonym

Vydělávej víc, stačí se snažit, zvyšovat si kvalifikaci a pracovat poctivě, nekoukat, kde se dá co ojebat. Já se tak chovám a za čtrnáct tisíc bych rozhodně nevstával.