tom004

Proč je zvlášť zmiňován Tuzemák a líh,když se zákaz týká všech lihovin,které obsahují nad 20% obj. jedn. alkoholu?

Tedy,automaticky i těchto dvou výrobků?
Doplňuji:
Pro >Jose 1f<. Ať už je to „nad“,nebo „od“,uznávám,spletl jsem se,tak mne zajímalo něco jiného.Proč jsou ty dva výrobky zvlášť,opakovaně zmiňované,když Tuzemák má běžně 37,5% a patří tedy automaticky do zakázaných.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak zřejmě se tyto dva prodávají nejvíce.

Další odpovědi
Conchus

Nejlevnější a nejsnadnější pančování.

Jose1f

Těch nelogičností je víc a jedné z nich jsi podlehl i ty, tome400. Ministr zdravotnictví vyhlásil zákaz prodeje lihovin „od“ 20 % a ne zákazu prodeje lihovin „nad“ 20 % alkoholu, jak píšeš ty. Ale nejsi sám, kdo si této „drobnosti“ nevšiml, nebo nechce všimnout. Horší je, že se takto pletou i v televizi.
Doplňuji:
Podle mého názoru se Tuzemák a líh uváděly zvlášť proto, že se v té době považovaly za velmi nebezpečné (byla velká pravděpodobnost, že jsou pančovány metylalkoholem).