huxa

Proč je v Evropě omezování velikostí tahačů, hlavně délku?

Přecejen, kamiony s T kabinou ( http://bigtruc­kevents.co.uk/i­mages/banner1­.jpg ) jsou oproti naším, evropským ( http://tilt.ft­.com/files/2011-09/02/2011082­10019581917333­.jpg) mnohem aerodynamičtější a bezpečnější jak pro posátku, tak pro předmět, do kterého narazí, proč jsou tedy u nás nepoužívané?

Nejlepší odpověď
led

americké trucky svojou veľkosťou by mali vážne problémy na európskych cestách, hlavne ide o polomer zákruty na bežných cestách a v obciach.
Pozrite koľko metrov doľava si musí nadbiehať napríklad obyčajný autobus, ak odbočuje do prava v pravouhlej zákrute…

Další odpovědi
Hornisse

Plně souhlasím s led
Pouze doplním, že kapotové tahače rozhodně nejsou mnohem aerodynamičtější a už vůbec ne bezpečnější pro předmět do kterého narazí. Souhlasím jen že jsou bezpečnější pro posádku, a i to podmíněně.

Co se týče aerodynamiky, empirickými pokusy bylo zjištěno, že při rychlosti do 100km/h na tvaru kabiny celkem nezáleží. Problém jsou jen ostré přechody a různé výstupky, které způsobují víry. Kdyby tomu tak nebylo, tak si buď jistý, že by všechny kamiony byly mnohem aerodynamičtější.
Kamion na který jsi dal odkaz na tom určitě nebude líp než evropské kamiony. Už jen všimni si té rovné masky a kolmého skla.

Co do bezpečnosti pro okolí, motor je stále těžká tvrdá překážka, takže to je úplně jedno.