drax.davari

Přoč je účástník dopravní nehody pod vlivem alkoholu vždy označen za viníka dopravní nehody?

Když se např. vlak střetne na chráněném přejezdu s automobilem, tak proč policie běží strojvedoucímu dát „dýchnout“ i když je hned zřejmé, že za střet nemohl? A kdyby strojvedoucí „nadýchal“, tak by měl vinu na tom, že řidič s autem mu vjel na koleje přes chráněný železniční přejezd?

Odpovědi
Drap

Aby se vědělo, zda porušil zákon

Rokio

Chybu udělá ten, kdo něco poruší. Nesplní svoji povinnost danou zákonem. Podnapilý strojvedoucí by porušil zákon.

Čím více toho člověk poruší, tím vyšší procento zavinění na něm je.