dgfdgf

Proč je u sitcomů ten smích diváků? Nebo to neni jenom u sitcomů?

Nejlepší odpověď
Kepler

To aby divák věděl, kdy se má smát. Tak úplně u sitcomů to poprvé nebylo. Už v 60. létech u nás existovali v televizních pořadech, vysílaných živě, speciální pomocníci, kteří naznačovali obecenstvu, kdy se mají smát a tleskat. Zvláště používané to bylo u angažovaných divadelních představení. To aby bylo zdání o jak legrační a pravdivou věc jde. Svým způsobem to legrační opravdu bylo.

Další odpovědi
marci1

Aby to diváky také rozesmálo. Pokud se jedná o reálný smích při natáčení, tak O.K., ale je-li to uměle namixované a zaznívá to v okamžicích, kdy by se divák nesmál, tak to není opravdu to „pravé ořechové“. 🙂

ivzez

Aby varoval ty, kdo – na rozdíl od autora i režiséra – mají smysl
pro humor, že mají přepnout na jiný kanál nebo vypnout televizi.

Rohlik

Podle mne je smích diváků na pozadí je typickým pro situační komedie, neboli sitcom a nikde jinde se nepoužívá.
Divák se v případě, že slyší smích v sitcomu, začne smát taky a mnohem snadněji, než kdyby tam smích nebyl.
Tím se mimo jiné zlepší nálada/atmosféra diváka a více pravděpodobněji dokouká všechny díly sitcomu až do konce. Většinou během sitcomu se objevují reklamy od sponzorů, atd…takže to přinese i více peněz těmto společnostem, atd…

Altair-AC

Přesně jak píše rohlik ,a ještě chci dodat ,že když tam je ten smích a není to při tom vtipné ,tak je větší šance ,že tě to přestane bavit

led

Tieto programy sú nakrúcané aj pre ľudí, ktorí nie vždy chápu réžijný zámer, preto tak ako počas nakrúcania rôznych relácii, divákov – komparz riadi asistent réžie, kedy sa majú smiať, kedy burácať smiechom, kedy protestovať, podobne aj postihnutých divákov týchto programov navigujú kedy sa majú smiať.
Tieto formáty nie sú prioritne určené pre inteligenciu stredoeuropských divákov.