Gleith

Proč je protizákonné užívání drog?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na trestní zákoník a dovíte se, co drogová kriminalita.

https://www.drogy-info.cz/data/ob­j_files/4584/564­/Zaostreno_na_dro­gy_201001_tres­tni_zakonik.pdf

--
S drogami souvisejí trestné činy – krádeže, zpronověry atd., pomocí nichž si narkomani zajišťují peníze na drogy.

Berou-li drogy, mohu ublíži nejen sobě, ale i jiným lidem.

Často dochází k vydírání, pohlavnímu zneužívání atd.

Nebo když někdo drogy vyrábí a prodává, ohrožuje čatsto jedince na životech, sám vydělává na neštěstí jiných.

Hazardují e zdravím, takže zvyšují i náklady na léčení.

atd.

Myslíte, že je to málo, když uživatelé drog ohrožují na životech sebe, ale i další jedince?

Nikdy jste neviděl třeba film, kdy toxikomani jsou pachateli trestné činnosti, ale i sami se často stávají obětmi trestných činů – šikanování, sexuálního zneužívání, vydírání, krádeže, omezování osobní svobody,

Bez nějakých pravidel by existoval chaos … kolik lidí by přišlo o život, když ti, kteří drogy prodávají, jsou nezodpovědni, vydělávají peníze atd.

Podívejte se na vzhled narkomanů před a po užívání drog.

https://www.ka­fe.cz/krasa-a-zdravi/pred-a-po-co-s-clovekem-udela-drogova-zavislost-pohled-jen-pro-silne-povahy-36864.html

Mc Merkurion

… blbější otázka už tě nenapadla ???