DusanOrlik

Proč je potřeba mít skafandr ve vesmíru?

Nejlepší odpověď
Tata

Jistě každému přece stačí dýchací přístroj. Ale ve vesmíru musíš být chráněn především proti slunečnímu záření a nepřítomnosti tlaku okolí na tělo. Skafandr ti vytváři tvé domovské prostředí co se týká dýchatelné směsy, tlaku okoli na tělo, zahřívá nebo ochlazuje tvé tělo dle potřeby a nahrazuje plyný obal planety tím, že tě chrání před zářením. Nakonec ti zajištůje i možnost komunikace s okolím. Víš bez něho by to dnes zatím nešlo.

Další odpovědi
casey

zasobovani kyslikem a vytvoreni prirozeneho tlaku, ktery mame na zemi. Ve vzduchoprazdnu bychom neprezili.

Drap

Neni potřeba, nemusíš ho vůbec mít, ale je to pak jen na jednu vycházku.

fcoop

Je to takové praktické,nosit ve vesmíru skafandr.

lexx

aby nás mimozemšťané nepoznali