Pavel950710

Proč je pořád tolik reklamních letáků?

Ahoj, zajímal by mě váš náhled na „problematiku“ akčních letáků ze supermarketů apod. Na některých schránkách je nevhazovat, tedy je obyvatel nechce a nemusí je pak hned vyhazovat. Těch je ale méně než polovina, letáky zas zbudou navíc roznášejícímu a tak jako tak se vyhodí. A ten zbytek? Co vím, tak někteří sice nálepku nemají, ale buď je proberou a většinu vyhodí, nebo je vyhodí okamžitě. Zbytek, třeba starší lidé, předpokládám nedokážou/nemů­žou/nechtějí využívat online variantu, a tak si je nechají. Pořád je to ale třeba jen týdenní záležitost, stejně nakonec skončí v popelnici… Přijde mi to jako strašné plýtvání papírem, zbytečná (a pro roznášející hodně mizerně placená) práce. Co tedy s tím?? :))

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Podniky/obchody si to financují samy. Buď to předávají nějakému dopravci, který to za ně rozváží, nebo si najímají vlastní listonoše.
Já znám plno lidí, kteří to oceňují a dokonce vyhledávají. Samotné obchody dokonce kontrolují, dělají analýzý, jestli se jejich letáky správně rozvážejí a do kolika domů.
Jasně, že se vyhodí… vždycky. Jsou to týdenní akce, takže po týdnu to někdo spotřebuje na podpal nebo dá do sběru.

Je to propagace a je účinná. Jinak by se nedělal a plýtvání to není. Nechtěl bych se ukvapovat, ale takovými hlavními zákazníky kauflandu jsou hlavně důchodci. Často bez internetu atd. Častokrát tam nechávají větší část výplat. Znám plno důchodců a ti tyhle letáky pravidelěn „zkoumají.“
Někteří chodí vyloženě jen po slevách… né, že by díky tomu byli bohatší nebo víc ušetřili, ale asi jim to tak připadá.
Plýtvání papíru. Jako forma propagace je to výnosné, užitečné. Taky bychom nemuseli používat papír vůbec na nic v dnešní době. A existují mnohem větší plýtvání papírů.

Souhlasím, že pro roznašeče je to většinou namáhává a špatně placená práce. Ale nikdo je nenutí. A je to častá formá přívýdělku. Dokonce pro některé i práce na plný úvazek.

Další odpovědi
Zacheus

Firmám se to asi vyplatí, jinak by je netiskly
Mimochodem já letáky nemám rád, protože mi neskutečně smrdí.

Drap

Náš pohled může být jakýkoli , ale nic to nezmění Obchodní řetěze chtějí mít co nejvíce reklamy a ty jako zákazník jim ji zaplatíš. Tak zbytek klidně vyhodí a nikoho to nemrzí.

Midoc

Můžete si nalepit na schránku samolepku, nebo napsat nevhazovat letáky.
Letáky jsou od všech obchodů na internetu, nemusí se tisknout.
https://www.i­letaky.cz/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Papírové letáky ničí také naše lesy.
Lepší je leták na internetu.
https://www.ak­cniceny.cz/le­taky/