Michal Kole

Proč je na severu Čech největší nezaměstnanost a v Praze naopak nejmenší ?

Viz tisková zpráva ministerstva práce a sociálních věcí http://www.mpsv­.cz/cs/14808

Nejlepší odpověď
Damiana

Jednoduchá odpověď – na severu Čech je nejvíc cikánů a dalších nemakačenků, kteří raději parazitují na sociálních dávkách, než aby pracovali.
V Praze se dají vydělat peníze, jsou tam příležitosti, kdo by si to nechal ujít (tedy z těch, kteří nechtějí být státními příživníky).

Btw – ona se také nesmí brát nezaměstnanost jenom podle čísel. To, že někdo okrádá stát a je veden na úřadech jako nezaměstnaný, neznamená, že je ten člověk bez příjmu. Obvykle si k dost tučné podpoře vydělává načerno bokem nebo prostě krade. Naopak tam, kde jsou stabilní firmy, možnost karierního postupu, tam bude více lidí v zaměstnaneckém poměru nebo i regulérně podnikat.

Další odpovědi
SengSS

Ekonomickou silou toho určitého místa , praha má nejvzdělanější obyvatele východ Čech naopak dělnickou třídou proto tam jsou nezaměstnanosti menší , a hlavně tím že v Praze je nejdražší život a aby tam někdo mohl žít musí tam být dostatek práce dá se říct že v Praze je více nabídky nežli poptávky , nezaměstnanost by nebyla kdyby si lidé tak šíleně nevybírali stačí se podívat do inzerátu kolik práce se všude nabízí ......

BTW : , ta fotka to jsi vážně ty :D ?????

BANAN93

protože v praze je mnoho investorů-mnoho pracovních míst- mnoho peněz
Doplňuji:
P