Complex

Proč je lidový slovník http://lidovys­lovnik.cz/ jen pro chalupáře?

Nejlepší odpověď
annas

Lidový znamená, že je určený všem,. Občas do něj nakouknu, ale podle názvu v něm nejsou jen spisovná slova, ale i slang, i výrazy odborné, tedy ty, které se běžně používají.

Proč pro chalupáře? Přesně nevím, ale zřejmě autor Jeroným Knížek slovník uvedl v časopise Chalupář, takže byl původně určený pro jeho čtenáře.
Později jej P. Polomik a uvedl na netu, takže platí pro všechny. .

Další odpovědi
ivzez

Lidový slovník není jen pro chalupáře.
Používat jej může každý.