Rokio

Proč je krysa synonymum pro práskače?

Co má krysa společného s bonzáctvím?

zdroj obrázku: ChovZvířat.cz

Odpovědi
Syd

Zajímavá otázka. Přesný původ asi těžko dohledat. Mohlo by to být tím, že se často tiše plížej, kam nemaj, a jsou pak nezvaným hostem, kterej vyslechne, co nemá, v kombinaci s tím, že se požíraj navzájem, což jim taky příliš nepřidává na lidských morálních hodnotách. Rovněž krysí utíkaj z potápějící se lodě, údajně nehledě na ostatní členy svojí rodiny.
https://www.red­dit.com/r/ety­mology/commen­ts/rknmt8/how_did_rat_be­come_the_simi­lar_definition_of/