Super guy

Proč je hodně těžké ty teroristy (Al Kaida, Taliban atd.) v Afghánistánu porazit?

Nejlepší odpověď
Alesh

Protože je to celé jedno velké divadlo.

Další odpovědi
Michaela66

Myslím, že jednak jde o to, že znají terén, mají své skrýše ve skalách. Něco jako Vietnam, tam šlo také o znalost terénu, kde Američané také zaostávali. A jednak se jedná o vazby těchto skupin ve společnosti, Talibán má dobré kontakty, má peníze, tj. má vliv.

Gonfaloniér

Protože se o to nikdo skutečně nesnaží?
Třeba samotné USA mají na poměrech v Afghánistánu a okolí samy lví podíl. Chaos, který se nidko nesnaží usměrnit, ovládnout. Jen se neustále (roky a roky) přilévá do ohně.

Dochy

Jak poznáš, že je někdo terorista, když zrovna nedrží samopal nebo nemá kolem pasu pás s dynamitovýma patronama?

elkon

Protože jsou ve svém prostředí.

da ny

„Afghánistán má také velký potenciál v oblasti těžební. Američtí geologové objevili v Afghánistánu ložiska kovů v hodnotě bilionu dolarů. Zásoby železa, mědi, kobaltu, zlata a především lithia mohou zásadně změnit ekonomiku zaostalého stát….“
Vše zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Afgh%C3%A1nis­t%C3%A1n
Politika, problémy, neshody v zemi (vláda x Talibán). Boj za ideály.
Znalost prostředí, finanční podpora Talibánu (finanční, zbraně i z venku)..
Náboženství, boj a odpor proti „kříži“ (na celém světě), proti invazi a vměšování USA podporujícch vládu.