Marta077

Proč je Exim Tours tak předražený? Nejdražší cestovka.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se ti zdá předražený, nakupuj jinde. Cena je v podstatě dohoda. Pokud souhlasím koupím, pokud nesouhlasím nekupuji a hledám jinde.

Další odpovědi
Vojta24

Protože se považuje za „největší“. Takoví vnímají svou pozici na trhu jako definitivní a jistou, nesnaží se o klienta bojovat a už vůbec mu nabízet výhodnější ceny, protože tak jako tak mají své stálé zákazníky a domnívají se že není důvod o další klientelu bojovat výhodnější nabídkou.

Totéž dělají největší banky, největší pojišťovny, největší cokoliv, jsou sebejistí, a ignorují výhodnější cenovou konkurenci, protože jsou přece úspěšnější a tak nemají žádný důvod na výhodnější nabídky konkurence reagovat zásahy do vlastních ceníků.

Pokud vy chete jezdit levněji nezbude vám než slevit s požadavku na cestování právě s nimi a hledat cestovku méně sebejistou, která o klienta ještě bojuje a snaží se mu nabízet výhodnější službu.

nyjono

Předražený? V porovnání s čím? Záleží na konkrétní službě.
A proč by měli mí nižší ceny, když lidi jejich cenu akceptují a zaplatí. To by byli hloupí.
Kdyby lidi za tu cenu jejich zájezdy nekupovali, třeba by ceny snížili.

anonym

firmy které jsou na trhu nejúspěšnější mají obvykle tendenci snižovat drasticky své náklady i kvalitu služeb a zboží a současně zvyšovat cenu. Stávají se tak pro klienta mnohem méně výhodní, ale klienti často trpí značnou setrvačností a neumí od nich rychle odejít ke konkurenci, takže se jim zvyšuje zisk a jsou s tím spokojení, zvlášť pokud současně kompenzují rodící se nedostatky intenzivní marketingovou kampaní. Na trhu existuje celá řada cestovních kanceláří, snad neexistuje žádná překážka abyste si vybrala nějakou menší a snaživější.