KatkatkaW

Proč je červená typickou barvou Španělska?

Nejlepší odpověď
annas

Podle nepravdivé legendy západofranský král Karel Lysý (848–877) po boji s Maury ponořil prsty do krve svého zraněného spojence, aragonského grófa Wilfreda I., a otřel je o jeho doposud prázdný štít; tak vznikl znak a červená barva na vlajce.

Další motiv červené barvy je odvozený od prolité krve v býčích zápasech.

Net

Další odpovědi
Damiana

Divokost, emoce, korida, tango, ostré koření – to vše evokuje Španělsko a nějak to i symbolizuje červená, která je velmi ohnivou barvou. V kombinaci se žlutou a černou (jejich vlajka) nikoho nenechá španělský temperament na pochybách.
http://www.stat­nivlajky.cz/spa­nelsko

Drap

Je to teplá, příjemná barva. Evokuje vášeň a je stejná jako barva byčí krve.