marcelkacz

Proč je Babička považována za jedno ze základních významných děl české literatury?

Nejlepší odpověď
annas

B. N. ukazuje harmonický život prostých lidí, babička – vzor dokonalosti člověka. N. dává do kontrastu sobectví, bezcitnost na zámku x obětavosti, vzájemné pomoci v podzámčí, zachycuje lidové zvyky. Líčí realisticky venkovský život, ale skutečnost idealizuje – třeba dobro ve světě panském, dobro babiččino.
Jedno z prozaických děl počátku české realistické literatury (vedle Erbena a Havlíčka), které vzniklo koncem NO), jazyk. .
Babička vznikla po smrti syna Hynka, vzpomínkami na dětství ukazuje B. N. svou sílu a víru v dobro člověka.

Další odpovědi
balca

ani jsem to nedočetl,nudné,stro­hé a o ničem .fuj