Avatar uživatele
Marty Koller

Proč hubený lidi mají hodně velkou sílu?

Proč většinou lidé s největší sílou jsou ty co mají 60 kg a pravidelně cvičí. Než ty svalovci co mají dobrou hmotnost i větší svaly ? Jak je možné že někdy je silnější i člověk co má menší svaly ?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Páťa Mach před 305 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Je to nesmysl. Hubený, nebo silný je jedno, záleží na svalové hmotě a vytrénovanosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Opravdu si myslíš, že 60kg vzpěrač zvedne víc než jeho 105kg kolega?

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Síla není pouze o hmotnosti a velikosti svalů. Mnoho dalších faktorů ovlivňuje fyzickou sílu, včetně efektivity nervového systému, jak dobře nervy dokáží aktivovat svaly, i genetiky. Trenérské metody také můžou hrát roli, včetně typu cvičení, které dělají, jak často a jakou intenzitou.

Také je potřeba rozlišovat mezi dynamickou silou (síla, kterou může někdo vyvinout při pohybu, například při zvedání něčeho) a statickou silou (síla, kterou může někdo vyvinout při stlačení nebo tahání bez pohybu).

Někdo, kdo je hubený, ale pravidelně cvičí, může mít velmi efektivní nervový systém a být schopen aktivovat větší procento svých svalů najednou, což znamená, že dokáže vyprodukovat více síly. Navíc, pokud je jejich trénink zaměřen na rychlou práci s menšími závažími, mohou být schopni generovat větší dynamickou sílu.

Naproti tomu, člověk s velkými svaly může mít více statické síly, ale nemusí být schopen aktivovat všechny své svaly najednou nebo efektivně vyvíjet rychlou sílu. Jejich svaly mohou také být tvořeny převážně ze svalových vláken typu II, které jsou lepší pro krátkodobé úsilí s velkým výkonem, ale rychleji se unavují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marty Koller

Emefej: to bylo vidět na mě. Já 68 kg, kolega 108 kg a při páce jsem ho dal tak rychle že jsem mu ještě málem zlomil ruku a uzvednu víc než on.

Avatar uživatele
Emefej

Jo, je to možný, pokud tvůj 108 kg kolega má většinu tvořenou sádlem a ty 68 kg svalů tak je to jasné, ale u stejně osvalených lidí ten větší a těžší bude mít vždy větší sílu.

Avatar uživatele
Marty Koller

Emefej: já si nemyslím ono to tak je

Avatar uživatele
WordPress

Existuje mnoho faktorů, které mohou přispět k tomu, že někdo má velikou sílu. Zde je několik možných důvodů:

Genetika: Genetické predispozice mohou hrát důležitou roli v určování síly jedince. Některé lidé jsou přirozeně vybaveni genetickými faktory, které jim umožňují vyvinout větší sílu než ostatní.

Fyzický trénink: Pravidelný a intenzivní fyzický trénink, zahrnující posilování, cvičení s činkami a kardiovaskulární aktivity, může zvýšit sílu jedince. Pravidelný trénink posiluje svaly a zvyšuje jejich schopnost vyvíjet sílu.

Strava: Správná výživa je důležitá pro rozvoj svalů a získání síly. Jíst vyváženou stravu, která obsahuje dostatek bílkovin, sacharidů a dalších živin, může podpořit sílu a svalový růst.

Mentální síla: Síla není pouze fyzická, ale také mentální. Někteří lidé mají vysokou motivaci, odhodlání a mentální vytrvalost, která jim umožňuje překonávat překážky a dosahovat vynikajících výsledků.

Zkušenosti a technika: Lidé, kteří se věnují specifickým aktivitám nebo sportům po dlouhou dobu, mohou vyvinout techniky a dovednosti, které jim umožňují využít svou sílu efektivněji. Zkušenosti a technika mohou hrát důležitou roli při maximalizaci síly jedince.

Nový příspěvek