pepe88

Proč mužům po 30. roce věku klesá hladina testosteronu?

Je to z toho důvodu, aby starší jedinec byl vždy slabší než mladší? Zákon přirody?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou takto geneticky naprogramováni. Fyzická výkonnost začíná být za zenitem a rozmnožovací funkce se už od něj neočekává. Je žádoucí zplodit sviště ještě za mlada.

Další odpovědi
orwell

Kdyby jenom testosteron. Asi ho už tolik nepotřebují, příroda je moudrá!

da ny

Příroda je moudrá.
Tělo tedy stárne a s tím přichází u mnohých i pleš. Výkonnost klesá.:-D
Proces stárnutí (ubývání sil) začíná u člověka kolem 25. roku.

dubraro

Protože lidské tělo je projektované na nějakých 30–40 let života.

quentos

da ny: jsem teda naopak slyšel, že plešlatí bývají ti největší „samci“. Ale těžko říct, co je na tom pravdy.

Kepler

To by odpovídalo. Chlapi těsně před důchodem trtkají jak o život, protože si myslí, že to už mají naposledy…

orwell

Vím o dvou případech ze svého okolí, kdy to taky naposledy bylo ☹

Kepler

orwell: ba, ba. Biologické hodiny tikají: od „za 5 minut 12“ až na „půl šestou“ 🙂