asp75797

Proč funguje placebo, když by vlastně fungovat nemělo?

Když uvěřím tomu, že kouření cigarety je prospěšné, bude mě léčit, nebo mi bude škodit?

Nejlepší odpověď
marci1

Placebo je látka, která je pacientovi podávána jako lék. Na rozdíl od běžných léčiv však neobsahuje žádné účinné látky, často se nejedná o nic více než obyčejný cukrový bonbón. To, co je však u placeba zásadní, je víra pacienta, že mu záhadná pilulka může pomoci.
Protože psychika ovlivňuje fyzický stav, víra a očekávání pacienta v uzdravení mnohdy skutečně přispívá ke zlepšení zdravotního stavu. Tento efekt je nazýván placebo efektem. 🙂

https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/zahada-jmenem-placebo-efekt-opravdu-dokaze-vira-uzdravit-6235242

Další odpovědi
Drap

Víra tvá tě uzdraví.

da ny

Protože je to síla mysli. Člověk má šanci na sebe uzdravení i tímto způsobem.
Stejně tak se psychickým rozpoložením/psycho­somaticky až z 80% podílí na vzniku svých chorob, (tím, co ho „žere“, trápí, pocity křivd, viny, odporu, nenávisti, obav a hýčkání si vlastních chorob, touze po nich).
Mozek, lidská mysl a víra, je obrovská síla!

terry

Ode dávna se říká věř, a víra tvá tě uzdraví.
Je to pravda. Velká pravda.
Uvěří tomu ten, kdo sílu mysli vyzkoušel a povedlo se mu to.
Lépe je začít s malými cíli.
Ale … je to naprosto úžasné, když se povede něco, co zpočátku vypadá na nemožné.
Sice nevím, kde se to bere, ale vím jistě, že to funguje.
Ověřeno léty zkušeností.

Justin1

V případě cigarety nad placebo efektem pravděpodobně převáží škodlivý účinek jedovatých a rakovinotvorných lá­tek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.