Proč existuje nepřiměřená sebeobrana?

Když mě někdo přepadne, drží mě, a jak mám vědět kolik můžu vydat síly, abych se ze sevření dostal (např. ho kopu do kloubů u kolena) a zároveň mu nezpůsobil zranění. V tuto chvíli spíš člověk jedná nějakým obranným reflexem než rozumem. Běžný člověk není cvičený policista, který ví jak si pomoct a nezranit pachatele.

Nejlepší odpověď
anonym

Nepřiměřená obrana je asi tak. Ty, přepadený a máš v ruce samopal vzor 61 a napadající laťku z plotu a ty mu ustřelíš třeba to,no,však víš a to je nepřiměřená obrana.

Další odpovědi
led

Použitie lietadla a rakety vzduch-zem proti škole je neprimeraná obrana.
PS.
Ako obranu to zdôvodňovali Američania pri zničení irackej školy