Boy 13

Proč EU nevydá nařízení o povinné celokontinentální 21denní karanténě?

Zkuste se nad tím zamyslet, kdyby EU vydala nařízení, že bude pro všechny členské státy plati 21denní povinná karanténa, tak by to určitě aktuální situaci pomohlo. Byla by účinná pouze za předpokladu, že by se zastavila veškerá výroba s výjimkou potravinářského průmyslu (a ten by se měl zúžit na minimum). Do práce by chodili pouze zdravotnický personál, policejní složky a armáda. Jinak všichni by byli doma. Holt bysme se museli uskromnit a chodit by se nakupovalo jenom v omezenou dobu, např 1 hodina nákupu pro občana podle okrsku. Určitě by to podle mého pomohlo, u lidí, kteří by byli inifikovaní, by se projevila nemoc, ale tudíž už by nevědomky vir nešířili dál. Pravděpodobně k tomuto nařízení nikdy nedojde, poněvadž jsme tržní ekonomika, tak by to ekonomiku zasáhlo, ale že jsme lidé z masa a kostí a každý máme jedno zdraví, to už je holt věc vedlejší. Čína tyto radikální věci udělala a dle oficiáních informací to velice dobře pomohlo. Prosím, jestli jste to dočetli až sem, podělte se o svůj názor, protože na každém názoru a nadhledu nad věcí záleží. Ať jsme všichni zdraví a ať se vše zase vrátí k normálu. Společně to zvládnem.

Nejlepší odpověď
da ny

A proč by měla….
Každý stát má svou vládu. Svá specifika, možnosti, schopnosti a náturu
obyvatel.
Ještě před pár dny se obyvatelé a vlády již dříve zasažených zemí chovali
spíše laxně a nezodpovědně. Podcenili situaci (jak by se asi dohadovali v Bruselu).
Měli/mohli být časově o 2 kroky před opatřeními zaváděnými v ČR.
Každá země to tedy bude řešit po svém. Ono by se toho bylo mohlo a mělo……

Ono se snadno něco „vymyslí“, realizace je jiná/složitější. I v tvém naivním „řešení“ by muselo být mnoho výjimek… Je mnohem více profesí, které musí fungovat a chodit do práce. Veškerou výrobu nelze na 3 – 6 měsíců zcela zastavit.

Práce na polích (ve sklenících, sadech a v lese) nelze v celé EU zastavit.

Jak to začalo houstnout v Číně, měla být Evropa ve střehu.
Při prvních 5 případech v Itálii MĚL ROZUMNÝ ČECH I EVROPAN
SEDĚT DOMA (stát) NA ZADNICI!!!
Podívejte se, kolik jen Čechů od poloviny února do půlky března zcela
sobecky a nezodpovědně cestovalo do Itálie, Alp a po světě za zábavou.
Včetně vládních a státních úředníků.

Společně, s disciplínou (ta musí být, viz Švejk) a kusem štěstí to
samozřejmě zvládneme.

Další odpovědi
Edison

Protože nemůže.

autacek

Protože si to představuješ jak Hurvínek válku.

Pominu-li legislativní důvody, jako že by to pak chtěl od unie někdo nahradit, myšlenka to bezesporu není špatná a EU již dávno měla vydat nějakou směrnici či nařízení, ve snaze pandemii potlačit státy podpořit, místo toho ticho, jen od vůdce z Francie se ozývalo co si to dovolujeme zavřít hranice a v Deutschlandu se nejsou schopni sjednotit na opatřeních ani u nich doma.

Nicméně, jak by sis to asi představoval, napíšeš zdravotnictví, policie a armáda, a to jídlo by jako prodával kdo, do těch obchodů dovážel jak, bralo by se kde, když by ho nikdo nevyráběl a třeba obilí nikdo nezasel, nesklidil, nepomlel, chleba neupekl..

Promiň, ale stejně tak, jak si malé dítě myslí, že se peníze berou pomocí karty z bankomatu, tak ono aby se tak mohlo stát, musí tomu něco předcházet.

Mohl bych se ještě pustit do úvah, že pokud má být nedostatkový lék pouze pro těhotné ženy a děti a nakonec nemocné 75+ (v mnohých státech již bohužel dnes) stejně odepíšeme, snažíme se být humánní a lidští za cenu zhroucení celé ekonomiky svéta, přitom chytne-li to Afriku, stejně jim nepomůžeme, neb sami máme málo, ostatně totéž už se děje mezi státy uprostřed samotné EU, je jen otázka času, kdy začnou mezi sebou cítit rivalitu jednotlivé složky, snad se tak nestane, ale je to jednoznačný průšvih. A příklad od nás? Policisté na kontrolu parkování mají respirátory a jinak jsou zalezlí na svém místě v autě pod mostem, kde se zašívaj pravidelně hodiny, ale prodavačka v hypermarketu, na kterou naprská za sménu tisíc lidí, si může tak leda vyrobit vlastní roušku, která ji ochrání asi tak, jako bys chtěl tenisovou raketou nabírat písek.

Tak hlavu vzhůru, snad „bude líp“.

zjentek

Je jediný způsob, jak nějakou dobu přežít vlastní život a tím je- ROBIT!

Už jsi viděl třeba včely (nebo něco), že by si zrobily řekněme nedělu u TV? Já teda ne! Takže naklušeme pěkně do roboty KORO NEKORO a to je tak jediné, co s tím virem můžeme dělat!

Lidi, pochopte to už- ten virus prostě „přišel“, UŽ JE TU a je mu srdečně u rektálu, jak vy se k němu stavíte!!!

Tak dobře, opakovaně vysvětlím tu zásadní rovnici:

Pracovat = přežít (jsou však ztráty na životech),
pracovat s covidem mezi námi = přežít (jsou však ztráty na životech),
nepracovat = zahynout,
nepracovat s covidem = zahynout.
Clear?

Takže PROČ? takže pro covidí kvoč.

Hufnágl

Vy jste hlava, Herr Wachtmeister.

Mc Merkurion

@da ny: líp už to snad ani napsat nešlo …