agentpv

Proč dřív točili tolik filmů o adopci, hledání tátů… Pozdní léto, Hledá se táta, Kapitán Korda, Indiáni z Větrova… ?

Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Seriál pan Tau… a mnohé další

Odpovědi
Drap

Zřejmě proto, že autoři chtěli takové filmy točit, měli k tomu dobré scénaře a finanční prostředky.

Pepa25

Rozdělil bych to na dvě části:

  • příběhy dětí z dětského domova byly běžné, protože bohužel moc dětí vyrůstalo v dětském domově, pěstounství nebylo rozvinuté jako dnes
  • příběhy z neúplných rodin odpovídaly tomu, že neúplné rodiny byly časté (ale film umožňoéval ukázat, že do mlže dobře dopadnout, viz série Jak …)

elkon

Protože byl o ně zájem a byli šikovní autoři, kteří to dokázali dobře napsat. A veškeré filmy se točily za státní peníze. Tak nebyl problém natočit cokoli.

INRI

Chléb a hry bylo a bude

Lub64

Podle mě to měla být něco jako vizitka společnosti. V té době se prostě dbalo na to, že je společnost jedním ze základů státu, a tedy že se i dbá o děti bez rodičů a pod. A že jsme jako společnost, která se postará o všechny, i ty děti bez rodin. Chtěli jsem se ukázat v lepším světle, než byla skutečnost. Ono to totiž tak úplně růžové nebylo. Prostě se to točilo… točily se i jiné filmy s tématy, jak jsme neuvěřitelně dokonalý a uvědomělý stát a zřízení. :)