Avatar uživatele
Anikitos

Proč člověk ”zapomíná slova,” když mluví s opačným pohlavím, které se mu moc líbí?

A nemyslím tím stud, kdy se zadrhávají slova, člověk koktá, mluví nesrozumitelně atd…

Myslím když se pustíte do konverzace s někým koho máte rádi, velice se Vám líbí a obdivujete ji/ho.

Vzpomínám si, že se mi to stávalo, když jsem před lety mluvil s ”jednou dívkou,” ne že bych měl problém s mluvením s děvčaty, ale s ní jsem ani né tak nevěděl, co říct, jako že mi spíš prostě vypadla většina slov a jen jsem zíral… (a láskou to taky nebylo).

Nějaké jiné důvody než stud a láska? :)

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, Kepler, dubraro před 2059 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Určitě je to u každého jinak. Třeba člověk, který je melancholik, není tolik výřečný a pohotový jako sangvinik.

Možná se někdo stydí, není zběhlý komunikovat a jakýsi strach či tréma mu svazují ústa. Možná má některé nepříjemné zážitky, i když si to neuvědomuje, není zvyklý komunikovat ani v rodině atd.

Setkala jsem se i s lidmi, kteří chtěli sestavit větu gramaticky správně, příliš přemýšleli a trvalo dlouho, než se rozmluvili.

Někdy není možné najít vhodné téma. Proto se často říká, že zpravidla nezklame počasí, samozřejmě s nadsázkou. . Nebo nechat druhého rozmluvit, pak navázat.

Těžko říct, Záleží také na tom, zda vám protějšek tzv. „padne do oka“, je vám sympatický, či nikoliv, tedy jak se tváří. Kde jste se s ním setkal, na věku atd.

Také sledovat, zda chce protějšek komunikovat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jak v 60. letech minulého století zpíval Jiří Suchý se Šlitrem: „Tu krásu nelze popsat slovýýýýý, všechno bych pro ni udělááál…jen aby néééměla to přání…abych si ji vzal!“ Tak radši moc nekecej a slova nehledej!

http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/slitr-jiri/tu-krasu-nelze-popsat-slovy-791187

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Protože jeho mozek není dostatečně zásobován krví (na úkor jiného orgánu).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek