bolak

Proč Češi bežně používaj pro celý Nizozemí označení Holandsko?

To dřív jezdili všichni jenom do Holandska a nikam jinam, když jezdili do Nizozemí, nebo kde se to vzalo,proč se to takhlenc vžilo a kdy to začalo, takhleta móda? A maj to tak i jiný národy?

Nejlepší odpověď
annas

Naco k historii názvů.

V 15. století, se jméno Nederlanden začalo používat. . Bylo to zeměpisný popis regionů v germánských zemích. Pojem odkazoval specificky na nížiny v ústí Scheldt , Meuse a Rýna ,včetně Dolního Porýní. Termín se později omezil na určité okresy a odkazoval na obyvatele habsburského Nizozemska .

Spojené království Nizozemské existovalao1815 – 1830. Když Belgie získala nezávislost, severní provincie začala používat „Nizozemsko“.

Dnes Nizozemské království zahrnuje Nizozemsko , jedna složka země království, Aruba , Curacao a Sint Maarten . V nizozemské běžné praxi je Nizozemské království zskráceno na „království“, a nikoliv na „Nizozemsko“, protože tento výraz může být matoucí. . Charta pro Nizozemské království rovněž zkracuje Nizozemské království na „království“, spíše než na „Nizozemsko“. Mimo království, je „Nizozemsko“ společný název pro Nizozemské království (např. jako krátký název v mezinárodních organizacích a při bilaterálních jednáních).

V angličtině se země nazývá „Nizozemsko“ (nebo často nepřesně " Holland „), zatímco lidé a jazyk se nazývají " Dutc“.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Nether­lands_%28termi­nology%29&prev=/­search%3Fq%3DFro­m%2Bthe%2Bname%2BHo­lland%26hl%3Dcs%­26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Doac%26tbo%3Dd­%26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&sa­=X&ei=kjX9UI7SD6f-4QSMj4DYCg&ved=0CDsQ7­gEwAQ

Historie – tato část je neupravená.
Po 1813, Holandsko bylo obnoveno jako provincie Spojeného království Nizozemska .

Holandsko bylo rozděleno do současných provincií Severní Holandsko a Jižní Holandsko v roce 1840, poté, co belgická revoluce v roce 1830. To odráží historický rozdělení Holandska podél IJ do jižní čtvrti (Zuiderkwartier) a severní čtvrti (Noorderkwartier). Ale skutečná rozdělení se liší od starého rozdělení.

Od roku 1850 silný proces národního formování došlo, Nizozemsko je kulturně sjednocený a ekonomicky integrovat prostřednictvím modernizace procesu, s městy Holandska jako jeho centra.

Převaha Holandska v Nizozemí má za následek regionalismus zna strraně ostatních provincií. Toto je reakce na vnímané hrozby, že Holandsko představuje pro identit a místních kultur ostatních provincií. Jiné provincie mají silný, a často negativní, obráze atd.

Na druhé straně, někteří Hollanders se holandskou kulturní dominanci za samozřejmost a léčbě pojmy „Holland“ a „Nizozemsko“ jako náhodou. V důsledku toho, že sami sebe ne primárně jako „Hollanders“, ale jednoduše jako „holandský“ (Nederlanders).] Tento jev byl nazýván „hollandocentrism“.

Holandsko bývá spojován s konkrétním snímku. Stereotypní obraz Holandska je umělá amalgám tulipány , větrné elektrárny , dřeváky , sýry a tradiční šaty (klederdracht). Jak je případ s mnoha stereotypy, je to daleko od pravdy a reality života v Holandsku. To může alespoň částečně vysvětlit aktivní využívání těchto stereotypů v akcích Holandska a Nizozemska. Ve skutečnosti jen v některé z tradičních vesnic, jako jsou Volendam a umístění v Zaan oblasti, jsou různé kostýmy s dřeváky stále nosí některými obyvateli.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Hollan­d&prev=/search%3Fq%3DSin­ce%2Bwhen%2Bna­me%2BHolland%26star­t%3D10%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3D7Sx%­26sa%3DN%26tbo%3Dd%26rls­%3Dorg.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs%26biw%3D975%26­bih%3D701&sa=X&e­i=uDj9UJTTC8nys­gbr-ICYAQ&ved=0CE­YQ7gEwAzgK

Další odpovědi
Lucijej

No já si myslím, že je to obdobné jako používání názvu Anglie pro celou Velkou Británii.

Na wiki je to rozepsané: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­landsko
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ni­zozemsko

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­landsko

Pájo

To jsou pro někoho zanedbatelné detaily.

  • * * * * * * *

Nizozemsko, nepřesně také Nizozemí nebo Holandsko, je jedna ze čtyř zemí Nizozemského království ležící v severozápadní Evropě.

Nizozemí je označení historického nízko položeného území v okolí ústí řek Rýn, Šelda a Máza, zhruba odpovídající území dnešních států Nizozemsko, Belgie, Lucembursko, pro které se vžil nový název Benelux. Holandsko je sice běžné označení pro celé Nizozemsko, pochází ale od názvu bývalého hrabství Holandsko, které zahrnuje dnešní provincie Severní a Jižní Holandsko.

wiki

quentos

… vyčerpávající odpovědi už si žádají jen opravu překlepu – „Dutch“, nikoli „Dutc“,