bolak

Proč bylo za hitlera zakázáno chovat doma drůběž?

Nejlepší odpověď
Illines

Drubez tak ani ne,jako slo o vejce-to byla potiz,tak se nesmelo ani chovat prase,slo totiz o maso.Moji predkove ze strany otce na to doplatili,protoze prase chovali na cerno a soused je udal.Zapricnilo to ze,jsem dedu a babi nepoznala.Nebot to zaplatili zivotem na dvorku.Proste udelali neco nemeli.Spravne meli odevzdat prase vojsku.

Další odpovědi
zjentek

hitler měl v plánu zavádět postupně vegetariánství povinně mezi „své“ národy, tak jestli to přeba nesouviselo ..a jinak je tady toto, ale to s tím asi nesouvisí ,):
„Slepičí Hitler“ Anton Pohlmann nechal zplynovat 80 tisíc slepic

Jméno Němce Antona Pohlmanna zůstane už navždy spojeno s týráním zvířat a porušováním zákonů. Jeden z jeho podnikatelských způsobů by se dal popsat asi takto: Když se na špinavé praktiky přijde v jedné zemi, přesuň se do jiné. Proto už Pohlmanna znají nejen v Německu, ale i v USA. Jeho velkodrůbežárny nazývají ochránci zvířat „slepičími koncentráky“. LN mají k dispozici videokazetu, kterou potají natočili ochránci zvířat v americkém Ohiu. V těsných klecích tam žily slepice, všechno peří si vzájemně vyklovaly a na různých místech těla měly mokvající nádory a jiná poranění. V roce 2000 zasáhlo tento velkochov tornádo a více než milion slepic zůstal uvězněn v poničených klecích bez možnosti dostat se k potravě. Usmrceny byly po 12 dnech. O rok dříve se trus z Pohlmannovy farmy dostal do dvou řek, v nichž pak uhynulo 11 500 ryb a raků. Kvůli tomu čelí slepičí baron žalobě o 11,5 milionu dolarů. Ve stejném roce zamořili okolí slepičárny brouci, určení k přepracování trusu. Za to má Pohlmann zaplatit 25 milionů dolarů. Jeden milion dolarů už Pohlmann musel zaplatit za to, že ve státě Ohio zaměstnával jedenáctileté děti. Obdobné skandály provázely i jeho podnikání v Německu. V roce 1995 jeho velkodrůbežárnu postihla epidemie, 80 tisíc slepic Pohlmann nechal usmrtit zastavením ventilace a napájení a nakonec tam pustil oxid uhelnatý. Za to musel zaplatit 48 000 marek. O rok později musel zaplatit další pokutu 2,1 milionu marek za to, že k dezinfekci používal zakázaný nikotinsulfát a několik zaměstnanců onemocnělo. Za prodej kontaminovaných vajec dostal dvouletý podmíněný trest. Za používání zakázaného Virkunu S pak celoživotní zákaz chovat hospodářská zvířata. Německý soud navíc rozhodl, že může být nazýván „největším trýznitelem zvířat“.

Pájo

Skutečně bylo?