Josef 2000

Proč byl Franklin Delano Roosevelt zvolen 4krát?

Odpovědi
marci1

Ustanovení o tom, že může být prezident zvolen jen 2×, bylo ratifikováno v roce 1951 jako XXII. dodatek Ústavy. Do té doby šlo pouze o tradici nastolenou prvním prezidentem Georgem Washingtonem, proto mohl být Franklin Delano Roosevelt zvolen prezidentem čtyřikrát (1932, 1936, 1940 a 1944). Důvodem vícenásobného zvolení byla 2. světová válka. 🙂
Zdroj: Wikipedie-Prezident spojených států amerických

Drap

A proč by nebyl? Co je na tom nezvyklého?

led

Pretože to žiadny zákon nezakazoval.

štamgast

Protože byla válka a nebyl čas na rozbroje uvnitř státu, když se bojovalo proti Hitlerovi.