Startred

Proč byl Fantomas v Arabele, když nejde o typicky českou pohádkovou postavu?

Nejlepší odpověď
Alesh

Já myslím, že spousta pohádkových postav není původem z ČR. A myslím, že se v Arabele ani nikde netvrdilo, že říše pohádek je česká.

Další odpovědi
Kepler

Nikdo nikdy netvrdil, že jde o seriál s českými pohádkovými postavami. Ty použité pohádky jsou asi mezinárodní. Hloupý Honza by se asi moc nevyjímal.

annas

Platí, že dobro zvítězí nad zlem. Pokud nevítězí v reálném světě, vítězíi v pohádkách.

V době, kdy se natáčela a hrála Arabela, vysílaly se filmy o Fantomasovi v ČT. Takže se stal známou zlou postavou.

Pokud si vzpomenete, v českém prostředí tohto seriálu se tento démon změnil na ochránce zamilovaných Stejně v jiných případech, vždy, na poslední chvíl,i zasáhne Fantomas, který pomůže.

Možná i byla tato známá postava zařazená do seriálu kvůli tomu, že patřil do světa dospělých, kteří se také vždy nechovají správně, ale mohou se změnit, ale jsou připraveni zasáhnout v případě potřeby..

I zlý člověk se může změnit a konat dobro.

dubraro

1/ Fantomas vystupuje v seriálu jako „deus ex machina“. Postava s vyšší mocí, která v samém závěru napraví všechny chyby.

2/ Postava Fantomase je jedinečná v tom, že je to pohádková postava ze světa lidí.

3/ Postava Fantomase používá techniku, na rozdíl od ostatních postav, které používají magii. Vyjadřuje konečnou převahu techniky nad magií.