zjentek

Proč armáda v Austrálii rychle neodlesní konkrétní porostlá místa tak, aby se oheň nedokázal šířit?

Vím, byla by to makačka, ale… přes paseku oheň nepřeskočí. Jen mě to tak napadlo. Takový výstřel do prázdna. Jen taková zjentekova strategie.

Ametyst, no právě… A mě nejvíce zaráží (a taky uráží), že momentálně v Austrálii není Greta a nehasí! (Přinejmenším by mohla rovnat do latě zodpovědné osoby, že hasí málo.)

Co myslíte, proč se v Austrálii momentálně nenachází Greta a „nehasí hořící planetu“?

Nejlepší odpověď
Edison

Protože jim to ekologové zakázali. Ten plán na vytvoření protipožárních průseků existoval. Jenže…

Další odpovědi
Kepler

Postižené území je velké asi jako ČR, to by se fyzicky nedalo zvládnout. I vyprahlou krajinou beze stromů se oheň může šířit – přes suché keře a traviny. Takové požáry vždycky byly, jsou a budou, Je to přirozený proces obnovy, všechno zase naroste z půdy obohacené o minerály.

Ametyst

Není to špatný nápad. Mě hlavně zaráží, že se vybírají peníze na všelijaké menšinové projekty, ale tady jde o záchranu lidí i různých unikátních živočišných a rostlinných druhů… a je ticho po pěšině. Žádný klimaalarmista nealarmuje, žádná sbírka na postižené a na záchranu toho, co se zachránit dá, neexistuje. Já zapomněla – my musíme programově pomáhat Africe.

Mc Merkurion

… jen k doplnění: … Greta je ze Švédska, ta nejni na horko zvyklá …

mosoj

Hm. Krajina je tam tak vyprahlá (' 50o tepla) a velký vítr šíří požár vzduchem na velké vzdálenosti. Přerušení pruhem zorané půdy je k ničemu. Fakt si myslíte, že to víte jen na Odpovědích? Mimo jiné odlesněním se to nepřerušuje. I naši hasiči mají hrůzu z korunových požárů. Ty totiž hasit nejde.

led

Zastavenie a likvidivanie požiaru a jeho následkov, nielen v Austrálii vyžaduje činy a nie reči. Greta je v skutočnosti „propagačná hlásna trúba“, ktorá umelecky hovorí texty iných autorov. ak ste pozorne sledovali jej prejavy, okrem hereckých výkonov (dobre odpozorovala od svojich rodičov) použila aj neverejné informácie, ktoporé neboli ani na internete (odkiaľ ich asi dostala?).

K vašej otázke, veľakrát sa požiar okrem bežných prostriedkov likviduje aj protipožiarom, ktorý vytvorí „nehorľavý“ pás okolo ohňa. Problém je ako vytvoriť túto poslednú možnosť v tak veľkom rozsahu. Laici navrhujú armáde bombardovanie a použitie výbušnín okolo ohňa, použitie tankov (ale tanky nie sú nehorľavé) ale to znamená vážne ekologické poškodenie postihnutej krajiny.

Z požiaru sa krajina spamätá, aj keď to bude trvať dlhšie, než novinové správy, ale devastácia krajiny pomocou techniky, jej dokáže predĺžiť rekovalescenciu s následkami dlhotrvajúceho poškodenia.

Kryšpín

Armáda má asi 30 tisíc vojáků 15 tisíc zálohy a s ohledem na rozlohu má také jiné starosti.

led

prepáčte chýbajúce písmenko „n“ v závere mojej odpovede:
správne má byť:
„…jej dokáže predĺžiť rekonvalescenciu…“

zjentek

Jo jako a kdo má ten australský kouř na severu dýchat? Já být ze Skandinávie, hned s tím běžím za Gretou! Co mi po tom, že jí je horko? Pokud chci zachránit hořící planetu, tak si asi taky musím zvyknout na určitý teploty. V robotě ve Vítkovicích u vysokých pecí si taky nestěžuju, že je mi horko. Nobody care!

zjentek

Keplere, ani jsem si nepředstavil, že by tam hoši měli hrabat hráběmi a podobně „fyzicky“. Ale víš, co umí takový tanky? Proto píšu- armáda! Tanky vyjezdí „průseky“ , buldozery to shrábnou na jednu stranu až na hlínu a je to. Easy… (;(;(;

zjentek

Sice to pak bude bypadat trošku jako po bombardování, ale hned po požárech může armáda začít rekultivovat. Má Austrálie armádu, ne? (;