Beer4Real

Problémy se zamrzáním pc

Poslední dobou se mi často stává že při práci na pc se mi zrázu sekne obraz na monitoru, v bednách se rozzvučí jeden stálý tón, nejde pohnout s myší nic, jedinš restartovat mašinu.
Stává se to často při sledování videí na YT nebo při hraní flashových her na netu. Flash player apod. mám aktuální.
Je to Win 7. Dík za každý tip lidi.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. promaž tempy (např. Ccleanerem – https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard , po instalaci ponech nastavení a jenom spusť čištění)
  2. zkontroluj si teplotu komponent (např. pomocí Speccy – https://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ) – pokud bude potřeba, vyčisti chladiče a ventilátory
  3. kukni na spuštěné programy/procesy (Správce úloh) a případně (např. pomocí Ccleaneru) omez automaticky po startu natahované procesy a knihovny

___
´Zamrzání´ ale může mít spoustu dalších příčin – ´odcházející´ komponenty, špatně nastavené swapy, vzájemně se blokující procesy…
Pokud není problém v HW a na SW problém nepřijdeš, zazálohuj data, stáhni (a zazálohuj) aktuální ovladače a mašinu reinstaluj.