pas

Jak vyřešit problém se zobrazováním více oken na displeji notebooku Asus?

Dobrý den. Notebook Asus X751L. Po otevření více než tří oken se stává, že se hned nezobrazí celá strana textu nebo obrazu, ale část zůstane na chvíli černá, po čase se to dorovná, ale je to problémové. Prohlížeč Mozilla, zkusil jsem to i u Maxthonu, tam těch oken otevřu cca šest a pak nastene obdobný problém. Máte někdo zkušenost s tímto a jak odstranit? Díky.

Odpovědi
Lamalam

Mozila je známý žrout paměti. Přidej si do NTB ramku (pokud to jde).

Fascinují mne „zasvěcené“ rady typu nainstaluj si aktualizace Windows. Fakt si myslíš, že mi to na PC s Linuxem pomůže?

led

Pamäť RAM nestíha.
V Správcovi úloh zavrite programy, ktoré nepotrebujete. https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/323527/how-to-use-and-troubleshoot-issues-with-windows-task-manager

ASUS X751L Intel Core i5, 2,2GHz, RAM 4GB

Králičí Žena

Špatná RaMka, nebo si nainstaluj chrome

mosoj

Není to jenom o RAM . Je to i o rychlosti procesoru či hard disku.

still

Fascinují mne „zasvěcené“ rady typu, to je žrout paměti, nainstaluj si ještě většího žrouta paměti :D

Zmíněné problémové projevy bych tipl na zahlcenost systému, moc běžících úloh na pozadí (viz. led a mosoj).
Optimalizujte chod systému a naisntalujte všechny dostupné aktualizace Windows. Může se jednat i o chybu v graf. ovladači, či hardisku.

Zdroje informací pro vás:
https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/15055/win­dows-7-optimize-windows-better-performance
http://pctunin­g.tyden.cz/sof­tware/ladeni-windows

still

to lamalam: Moje rada ohledně aktualizací Windows není ničím jiným, než o snahu pomoci v případě, že by byl nainstalován nějaký nestandartní, nebo nestabilní ovladač v systému. Aktualizace to může vyřešit. A i v jiných případech s jinou příčinou může aktualizace systému pomoci.
A pro tvou informaci, aktuální Firefox (v53) má nejpokročilejší správu paměti ze všech prohlížečů. Popisované problémy může jen těžko způsobit nedostatek RAM, nikde jsem neviděl prodávat tento NB s méně jak 4GB.
btw: Ohrazuješ se proti člověku, který jede již spoustu let na Ubuntu a Windows spouští jen z donucení ;)

led

mosoj, ASUS X751L nepatrí k najpomalším, ale problém môže byť v zapnutí zbytočných programov v pozadí

pas

Nevím jak , poradíš?

Lamalam

Žádná věda to není, ale pokud opravdu nevíš jak, tak se do toho sám nepouštěj a požádej raději někoho zkušenějšího. Jistě se nějaký šikula v tvém okolí najde.