ratava

problém se světlem…

Měním si prasklou žárovku za novou, ale po zašroubování světlo nesvítí. Žárovka i vypínač je v pořádku, lustr je taky správně napojen, pojistky vypadlé nejsou… V čem jiném by mohl být problém?

za případnou radu předem děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

Některé lustry mají ještě skleněnou (trubičkovou) pojistku v přívodní svorkovnici.

Další odpovědi
Drap

Pokud je vše tak jak popisuješ, tak zůstávají jen dvě možnosti. Nová žárovka je buď vadná, nebo nemá dobrý kontakt s obvodem.

honza19hk

propípni žárovku znaje obvod neporušený.
A nebo zkus jinou.Pokud nepude vezmi vadasku a změř zda jde do objímky š´táva. mě se stalo že při prasknutí žárovky se normálně přepálil drát ve zdi.Tzn zapni vypínač a změř zda jde do lustru š´táva.

marci1

Možná zkuste více zašroubovat, už se mi také stalo.

Kelt

Logicky vzato žárovka nesvítí, pokud je někde přerušený obvod. Žárovka může být rovněž vadná, nebo prasklá – zkusit jinde, mohlo dojít k přerušení obvodu třeba u vypínače. Zkuste jinou žárovku, nebo ji otřete, lépe přitáhněte. A podívejte se na vypínač, oddělejte kryt a přesvědčte se , zda není někde přerušené spojení. Zkuste vysát případný prach z objímky, do které se dává žárovka. Protočit závit a zkusit dotáhnout. A ověřit, zda jiné spotřebiče na daném jističi, pojistkách fungují.

elektrikář

Na některých žárovkách je na patici malá kapka cínu a po zašroubování nedosedne na kontakt. PO vypnutí pojistek, jde plíšek naprožit.