Janek07

Problém se satelitem

na baráku mám původní parabolu od Upc.Koupil sem nový sat.zesilovač a napojil to na tuhle parabolu.Naladilo mi to různé zahraniční programy,ale český program nejde ani jeden.Nevíte čím to je?Děkuji

Odpovědi
baghira

A co karta, strčils ji to toho přijímače? Aha!

mosoj

Velice jednoduché UPC vysílá z jiného satelitu na jiné pozici ( Thor5/6, 0,8o W).
Paket českých programů se vysílá z některé Astry (3A/B, 23,5o E). Je třeba přesměrovat parabolu na pozici Aster ( je jich na jedné pozici víc).
Předpokládám, že o zakódování Cs programů víte.

Jikra

Je to asi tím že UPC vysílá z pozice 0,8°/1° W a české programy z pozic 19,2°E a 23,5°E.
Teď píšu o CSlink nebo Skylink a k příjmu potřebujete mimo přjímače ještě přístupovou kartu.Informaci o příjmu českých a slovenských programů najdete na této adrese:

Zdroj: http://www.pa­rabola.cz/