Dandi

Problém s připojením

Ahojte mám technický dotaz..
máme v práci více notebooků a tento problém se vyskytuje poze na NTB s Windows XP a ne hned po reinstalu systému, ale mám dojem, že až po nainstalování některých aktualizací.

Jedná se o to, že počítač je po restartu připojen k wifi, normálně vypadá, jakoby bylo vše OK, ale nechce odesílat pakety…nejede IE, nejde PING, prostě nic. Pomůže až odpojení od sítě a znovu připojení. Nepomáhá ani restart PC nebo WiFi…nechápu…
Doplňuji:
To blesk26:
jj taky mě to napadlo, takže NTB prošlo reinstalací ovladače, ale marné…pořád to samé…na netu (jen v angličtině) jsem našel nějaké návody, ale vždy tam psali o odinstalaci aktualizací, které v těch NTBčcích nejsou, takže nechápu :(

Nejlepší odpověď
blesk26

Napadá mě snad akorát, že některá aktualizace se mohla poprat s ovladačem síťové karty, nepomohla by reinstalace ovladačů?

Doplněna:
Ještě mě napadá jedna věc, nejspíš jsem zcela mimo, ale i takové možnosti stojí za přezkoumání. Nezdá se mi, že by nepomohl restart, ale odpojení a připojení ano (když jsou drivery vpořádku). Není náhodou možné, že je chyba někde v nastavení routeru (např. málo dostupných adres nebo něco podobného)?

Jednou jsem řešil podobný problém, že jsem se nemohl občas připojit a až po dlouhé době jsem přišel na to, že jsem zapomněl vyhodit ručně nastavenou IP adresu z kabelového připojení, kterou jsem dostával přidělenou od AP na WLAN … a vůbec mě to nenapadlo zkontrolovat … takže i takové věci se dějí a je potřeba na ně dávat pozor :)

Další odpovědi
fortin

Vypadá to, že potřebujete radu odborníka. Tohle vám zodpoví Komunita společnosti Microsoft v aplikaci Windows mail nebo jiné. Odebírejte české diskusní skupiny. Stojí to za to.