Avatar uživatele
anonym

Pro ty co pamatují

ale i tech mladsich se chci zeptat,jestli je pravdou ze Stalin mel vlastni jmeno-DZUGASVILI.Vcera jsem si vyslechla debatu,kde se preli dva muzi o tomto jmene?Ja to nevim a tak se ptam.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5134 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

je to tak (ještě s diakritikou – Džugašvili), pocházel totiž z Gruzie. Stalin je jeho pseudonym, pod nímž vešel v neblahou známost. Srov. zdroj

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Stalin

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Seeker

Josif Vissarionovič Džugašvili… tak znělo jeho celé jméno. Přezdívku Stalin dostal prý od Lenina, proč to je asi všem jasné.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­lin

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SinceX

Zrovna jsem se dnes se Stalinem „potkal“ ve smyslu, že jsem o něm dnes debatoval. Ano je to pravda. Doplněk k Seekerovi, pro ty co neví, proč mu dal Lenin takový „pseudonym“, bylo, že Stalin byl kolaborantem Lenina. Chtěl aby si ho Lenin oblíbil a jmenoval ho poté prezidentem. Před umrtím, Lenin napsal dopis kde prosil, aby lidé nevolili Stalina, protože není vlády hoden. Své manželce také řekl, aby tento dopis odnesla k volbám po jeho smrti. Ano přinesla, ale Stalin se jí začal vyptávat, co je v tom dopise. protože to Leninova žena nevěděla ((myslím, že se jmenovala Kateřina, ale nevím to jistě) co je v tom dopise napsáno dala mu ho. On si to přečet a schoval ho tak, že se našel kolem roku 90. Nakonec ho lidé zvolili a nastal terror, pod krycím názvem SSSR. Mimochodem, trochu pro zajímavost: Hitler a Stalin měli hodně podobný život. Nikdy se jako mladí neviděli, ale děj života měli stejný..:))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Ano měl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Určitě myslíš, pro TY, co pamatují, ne TI, co pamatují.

A ano, je to Džugašvili.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek