Avatar uživatele
anonym

Pro ty co pamatují

ale i tech mladsich se chci zeptat,jestli je pravdou ze Stalin mel vlastni jmeno-DZUGASVILI.Vcera jsem si vyslechla debatu,kde se preli dva muzi o tomto jmene?Ja to nevim a tak se ptam.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4801 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

je to tak (ještě s diakritikou – Džugašvili), pocházel totiž z Gruzie. Stalin je jeho pseudonym, pod nímž vešel v neblahou známost. Srov. zdroj

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Stalin

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Seeker

Josif Vissarionovič Džugašvili… tak znělo jeho celé jméno. Přezdívku Stalin dostal prý od Lenina, proč to je asi všem jasné.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Stalin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

Zrovna jsem se dnes se Stalinem „potkal“ ve smyslu, že jsem o něm dnes debatoval. Ano je to pravda. Doplněk k Seekerovi, pro ty co neví, proč mu dal Lenin takový „pseudonym“, bylo, že Stalin byl kolaborantem Lenina. Chtěl aby si ho Lenin oblíbil a jmenoval ho poté prezidentem. Před umrtím, Lenin napsal dopis kde prosil, aby lidé nevolili Stalina, protože není vlády hoden. Své manželce také řekl, aby tento dopis odnesla k volbám po jeho smrti. Ano přinesla, ale Stalin se jí začal vyptávat, co je v tom dopise. protože to Leninova žena nevěděla ((myslím, že se jmenovala Kateřina, ale nevím to jistě) co je v tom dopise napsáno dala mu ho. On si to přečet a schoval ho tak, že se našel kolem roku 90. Nakonec ho lidé zvolili a nastal terror, pod krycím názvem SSSR. Mimochodem, trochu pro zajímavost: Hitler a Stalin měli hodně podobný život. Nikdy se jako mladí neviděli, ale děj života měli stejný..:))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Ano měl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Určitě myslíš, pro TY, co pamatují, ne TI, co pamatují.

A ano, je to Džugašvili.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost