Natee

Pro psa obojek, nebo postroj?

Nejlepší odpověď
Deli

Obojek

Zvolila jsem obojek, ten má naše zlatá Barča nejčastěji. Silný, kožený, volný…
Když jsem byla krátce po porodu císařem, mohla jsem ji sebou vzít jen na řetízku – stahovačce. Nezvládla bych ji.
Jinak postroj máme taky, dáváme jí ho, když tahá na procházce naši malinkou na bobech. Sotva ho vezmu do ruky, je tak nadšená, až tancuje 🙂 Už aby napadl sníh a mohli jsme vyrazit, zatím tu prší ☹

Další odpovědi
Drap

Je to jedno

Nebi to jedno, ale nebyla jiná možnost. Používám obojek a několik postrojů. Jiný postroj na obtanu, jiný na stopu a jiný na tahání.

led

Postroj

Podľa mňa najlepšie postroj, neškrtí, nevyvlieka sa.
Obojok ak je tesný – škrtí
ak je voľný pes sa vyvlečie.

Michal Kole

Postroj

Myslím, že je to pro psa pohodlnější než obojek

MILAN1961

Postroj

nemá to kolem krku a neškrtí ho když víc cukne

aramah

Postroj

Jikra

Postroj

Damiana

Postroj

Mám jorkšíra a protože má tenkou páteř, ale je dost divoký a doslova lítá, musí být umírněn na postoji. Na obojku měl bloklou páteř, v postroji to zatahání není tak drastické, je to jako spíš pozastavení za celý hrudník, zbrzdění.

SINGO

Obojek

Angie99

Jiná odpověď..

Záleží na hlavě. Pokud se zužuje, může se pes snadno z obojku vyvléknout, takže bude lepší postroj, ale pokod má hlavu širší než krk, není s obojkem problém.