dust8

Pro přehrávání videí na YouTube ve 4k čili 2160p je třeba minimálně jak konkrétně rychlý internet?

Jedou mi jakžtakž videa v 1440p, ale 2160p se občas na chvíli zakousává.

Měřil jsem na Rychlost.cz když bylo jinak vše co žere internet povypínané a výsledek:

Stahování (download) (vyšší je lepší)
28,67 Mbit/s

Nahrávání (upload) (vyšší je lepší)
3,07 Mbit/s

Třeba počítata s agregací, takže třeba stahuju max 1,8 MB/s.

Odpovědi
Edison

Nejde o rozlišení, ale o datový tok. Datový tok bude dán mj. způsobem komprimace, neboli kódování. Nezaměňovat datový tok a rychlost ztahování.