Megaloman

Přivlastňovací zájmena v němčině

Ahoj, snažím se pochopit princip přivlastňovacích zájmen a až do teď jsem měl pocit, že mi to celkem jde. Teď sjem ale narazil na něco s čím si nevím rady.
Je to věta – Hilfst du deinem Bruder (3. pád) mit seinen (4. pád) Hausaufgaben? – Pomáháš svému bratrovi s jeho domácími úkoly?
Jakto, že po mit je 4. pád ? Neměla by to být předložka s pádem 3. ?

Děkuju za každou radu.

Nejlepší odpověď
quentos

Však on je to 3. pád – v mn. č. jsou přece pády (1.) DIE – (2.) DER – (3.) DEN a (4.) DIE.