Avatar uživatele
Zlatý

Přivítali byste ve své lékárně poradenskou činnost?

Přivítali byste v lékárně (bezplatnou/placenou) poradenskou činnost nad rámec činnosti výdejní? Tedy možnost prokonzultovat s lékárníkem (mimo výdejní místnost v soukromí) vaši současnou medikaci (užívané léky) nebo medikaci pra/rodičů, možnost naučit se správně zacházet s inhalátory, nechat si změřit tlak, hladinu glykémie (množství cukru v krvi - diabetici), BMI apod..
Pokud ano, jak často byste tuto možnost využili v průběhu roku - pokud by byla zdarma a kolikrát, pokud by se platila (a kolik Kč byste byli ochotni zaplatit za hod. opravdu dobré konzultace - zidealizovaný stav).
Díky za podněty a Vaše názory.
Doplňuji:
Bylo to zamýšleno na 1 až 2 dny v týdnu, na objednávku předem (tedy bez čekání), poradenství zdarma (jak jinak - v legislativě není prostor, platby např. jen za diagnostické proužky ap.v řádu desetikorun, ne za poradenství), v časovém rozmezí např. 4-5 hodin, v osobním volnu farmaceuta... i tací se najdou ;) sonduji potenciální ne/zájem..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Asi ano, osobně bych uvítala možnost změření tlaku či glykémie - toto bych využívala i častěji (třeba 1-2x do měsíce) a byla bych ochotna za to zaplatit zhruba 30 - 50 Kč.

Potřebu konzultací zatím nemám, ale věřím, že spousta lidí ano. Zas jsou to většinou ti lidé, kteří berou důchod a nebyli by ochotni za to platit.
Možná by stačilo tuto možnost nabídnout lidem zatím ve vytipované lékárně třeba 1 odpoledne týdně.
Doplňuji:
Po přečtení dalších odpovědí doplňuji ke své, že bych tuto službu uvítala, pokud bych na ni nemusela čekat - nechodím totiž k lékaři si měřit tlak atd, i když ho mám vyšší a měla bych, protože kdo by se dvěma dětmi jezdil do 20 km do města a tam čekal v čekárně plné prskajích lidí? Já tedy ne. Proto bych to uvítala v blízké lékárně, ale jen bez čekání.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Státem kontrolovaná-omezená marže lékáren 30% mi přijde normální a ok.
Obyčejná prodejna (např. drogerie, potraviny apod.) má totiž na svých výrobcích marži 300% i více % a nikdo se nad tím nepozastavuje, protože na rozdíl od lékáren se jim nedostalo takové "negativní reklamy" jakou dělal Dr. Rath... ;) právě lékárníkům.
Oříškem je také definice standardní péče (za tu se platit nesmí - je zákonem dána jako bezplatná a pro každého) a péče nadstandardní (za tu by se platilo). Kluci na vládě mají ale asi jasno, jinak by "Nadstandardní péči" zavádět nemohli...


Avatar uživatele
Zlatý

Glukometr mám, tonometr mám, váhu a metr také.
Přijdu k doktorovi řeknu mu že jsem si ubral jeden prášek na tlak, protože mně večer po jeho dávce klesal na 90/60 a puls pod 50 a že si soustavně měřím na lačno vyšší glukózu.
Doktor to zaznamená, napíše mi metformin, napíše zprávu pro mě a účet pro pojišťovnu, zkasíruje 30 Kč a jsme všichni spokokeni.
Přece do toho nebudu tahat ještě farmaceuta.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud by některý provozovatel lékárny tuto službu poskytoval za cenu snížení své marže, mohl by to být dobrý reklamní tah. Cash flow lékárny ale neznám. Myslím, že lékárníci nemají o zákazníky nouzi a marže kolem 30% je více než slušná. Konzultaci lékárníka bych neplatil, protože můžu v rámci povinného pojištění navštívit lékaře.


Avatar uživatele
Zlatý

Tato služba patřívala ještě před cca 40 - 50ti léty mezi běžně poskytované služby všech solidních lékárníků Z většinou z nich , hlavně v menších městech a menších lékárnách to lze i dnes. Většina lékárníku ráda bezplatně poradí a doporučí potřebné. Osobně služeb lékáren využívám velmi málo, takže oficiální zavedení takovéto služby ani nepotřebuji


Avatar uživatele
Zlatý

Věřím tomu, že pokud bude dostatečná poptávka, bude i nabídka.


Avatar uživatele
Stříbrný

ne, protože zadarmo by nebyla a levná také ne, který odborně fondovaný VŠ tam bude za podprůměrnou mzdu ? žádný...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Deli

Nebudete to mít někde na Plzeňsku?
Pokud ano, objednám se.

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

Přímo Plzeň. Rozběhneme-li to, dám vědět... nejde tak o měření tlaku, to je možné uskutečnit již teď, ale o měření glykémie... jakmile se pracuje s krví, musí se i tento odpad speciálně likvidovat... vše je v jednání, plně doufám, že to dopadne.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1497

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.