Ewíík

Přítomnost u Soudu náhodných osob

Dobrý den , chtěla bych navštěvovat soudní líčení ale nevím jaký soud je veřejně přístupný a od kolika let můžu být přítomna.Pokud tedy nepotřebuji mít nějaké povolení apod. Děkuji

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud není uvedeno jinak, jsou soudní líčení veřejná. Stačí přijít, projít bezpečnostní prohlídkou u vstupu (jako na letišti) a je to.

Doporučuji si nejprve zjistit, co se který den projednává, protože některá řízení jsou nudná.

Další odpovědi
cukrar

Ewíku, jednoduchá rada. navštívíte místní soudní budovu, prohlédnete si vývěsky u dveří, vyberete co chcete vidět, jakmile úřednice otevře místnost, vstoupíte a hotovo.
Pokud bude mít někdo něco proti Vám, tak Vám to sdělí a podle toho se zachováte.
Přeji Vám vždy klidné sledování soudních příběhů, páč to je cenné vzdělání.

venkovan

No nevím – že bych toužil vidět líčení soudkyně či soudce – to se říci nedá.

stela

Sice je pravda že soudní líčení sou veřejná,ne teda všecky.Ale pokud si to nebude přát poškozený nebo obviněný aby tam byl někdo cizí,tak se tam nedostanete.

SeptikB

Soudce by před zahájením měl vědět, že je tam náhodná veřejná osoba a zeptat se zúčastněných osob, zda souhlasí s vaší přítomností. My jsme u soudu byly v rámci školní exkurze, ale byly jsme předem domluveni se soudcem. Na tvém místě bych se zeptal na sekretariátě v soudní budově, jestli je to které soudní líčení veřejné a jestli tam opravdu můžete jít, a oni vám tam poradí. Ale myslím si, že vás to navštěvování brzy přejde. Průměrné soudní přelíčení je totiž:
1)(někdy i) dopoledne
2)nezajímavé, tzn. nezaplacené pokuty, drobné krádeže apod, kde jsou obyčejní lidé, kteří mají nějaký průšvih.

  1. někdy se tam obžalovaný prostě nedostaví a je po srandě.