Přispěl Marx do pohybu dějin pozitivním nebo negativním způsobem?

•myšlenky, teze, teorie o společnosti
•ekonomické teorie
•literatura a názory na ostatní filosofy
•důsledky a praxe

Uveďte důvod.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jinak

Je to filozofie jako každá jiná. Jen bych řekl nemálo utopická. Marx to určitě myslel dobře, jenže to, co z toho udělali Lenin a Stalin, by ho okamžitě poslalo do hrobu, kdyby ještě žil.

Další odpovědi
led

Pozitivně

Zjavne 9 z 10 so mnou súhlasiť nebudete, budete toto považovať za blábol, ale, dejiny sa nemenia, mení sa len ich výklad a pohľad na ne.

Ako teoretik prispel Karol Marx, nemôžme v tejto súvislosti vynechať aj Friedricha Engelsa, prispel svojimi myšlienkami pozitívne.
Ale spôsob uvedenie ich myšlienok do praxe je rozporný s negatívnymi následkami. V súčasnej 2.tretine zápasu ideológii triedneho boja vyhráva filozófia ekonomiky vlastníctva nadnárodnej moci jednotlivcami.

jsemjá

Spíše negativně

paul1

Spíše negativně

hapiky

Jinak

Hlavně se měl narodit hodně později.

Kryšpín

Jinak

Tento německý filozof měl obrovský politický vliv v celém světě za spolupráce s F. Engelsem a prodlouženou rukou Leninem.
Rovněž pořádal první Komunistický manifest Svazu komunistů s F. Engelsem v roce 1948 v Londýně.
Jeho názory na př. nesmiřitelný boj válka proti Slovanům zrádcům a jejich vyhlazení / což se později skopčákům skoro povedlo /.
A i nýní se v části Berlína můžeme projít po tř. Karl Marx a nedaleko stojí krásný pomník Marxe a Engelse.

Butters_xD

Negativně

annas

Marx byl ekonom, řadí se mezi osobnosti dějin ekonomického myšlení, kriltik politické ekonomie spolu s Engelsem., teoretik dělnického hnutí, socialismus a komunismu.

Takže jen filosof je málo..

1. Marx navazoval na Hegelovu filosofii, Ricardovu polit. ekonomii atd.
Rozpracoval Hegelovu dialektiku z ohledu materialismu – dialektický a historický materialismus. .

2. Nejvýznamnějí jeho prací j v politické ekonomii je jeho Kapitál , tz. opous magnum

atd.

U jedné své odpovědi jsem uvedla jeden citát.

Co řekl president Ronald Regan?

"Jak byste nazval komunistu? No, je to někdo, kdo čte Marxe a Lenina. A jak byste nazval anti-komunistu? To je někdo, kdo Marxovi a Leninovi rozumí.“

https://citaty­.net/citaty/264984-ronald-reagan-jak-byste-nazval-komunistu-no-je-to-nekdo-kdo-c/

anonym

led: Došly palečky, ale máte pravdu – Bedřich se opomíjí, přitom to financoval hlavně on (náklady).

led

Aspoň aliendrone nebude závidieť 🙂

anonym

Vy máte mezi sebou soutěž?

led

A aliendronom? Súťažiť s tým bezprizorným tulákom, imigrantom z kozmu? To by som si, prosím, nedovolila. Veď on je samotné vyjadrenie toho Naj, naj, naj…

anonym

Hapiky: Pročpak?