Fred

Přišli jste někdy na to, ze čím více utrpením člověk projde, tím je moudřejší?

(a silnejsi samozrejme)
Doplňuji:
Ano, kapko, i to je pravda. Ono je to cele trosku komplikovanejsi…

Nejlepší odpověď
anonym

ano je to pravda,co tě nezabije to tě posílí

Další odpovědi
led

preto som rozum dostala až na staré kolená. Najprv bolo treba veľa utrpenia, ale čo má robiť šťastný človek?

BEAES

Přišla, ale přiklonila bych se k tomu -silnější.

pekynka

Určitě tím každý prošel.

kapka

Dovolím si nesouhlasit. Možná máme každý na mysli jiné utrpení. Jsou lidé, kteří si projdou opravdovým utrpením v dětství a rozhodně z toho nemoudří a nejsou ani silnější. Jsou to lidé spíše nevyzrálí, s narušenou osobností. A to i přes to, že si zachovají svou vrozenou inteligenci. Moudře se ale určitě nechovají. Ani silně.
Věřte mi.
Možná jste měl například na mysli lidi, kteří třeba přijdou o majetek a zjistí, že jsou důležitější věci na světě.
Ale pod tím si já nepředstavuji to největší utrpení.

Doplňuji:
Ano, je to složité… Jsem ráda, že se na mě nezlobíte za ten drobný nesouhlas. Vím, že jste tu otázku myslel dobře.

KdoSiOdJinud

kazde utrpeni je zivotni zkusenost, pak je na cloveku jak s ni nalozi → kdyz nalozi spravne projevi se to jako „moudrost“ 🙂

anonym

Obávám se,že utrpení a moudrost toho společného moc nemají.
Možná poznání.