Lenule15

Prázdné příruční zavazadlo odpovídá předepsaným rozměrům 40×30×20 cm. Co když se ale po jeho naplnění rozměry zvětší?

Letíme na Floridu a letenka zahrnuje pouze zavazadlo o velikosti 40×30×20cm. Mám takovou tašku, která se do rozmezí vejde, ale mám obavy, že pokud ji naplnim, zvětší se její rozměry třeba o 5 cm. Bude to pro letištní odbavení velký problém?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Na letištích mají „cabin baggage size gauge“, prostě klec, do které se zavazedlo musí vejít (obrácek viz příloha). Pokud nevejde, aerolinky za poplatek zavazadlo odbaví mezi odvavená zavazadla.

Zdroj: https://www.a­lamy.com/stock-photo-easyjet-cabin-baggage-size-gauge-at-belfast-international-airport-34682044.html

Další odpovědi
Dochy

Co jsem viděl, tak mají nějakou šablonu z plexiskla s dírou správné velikosti. či plexisklovou krabici a v případě pochybností se tou dírou pokusí to zavazadlo prostrčit. Jak přísní budou, netuším.

nyjono

Rozměry platí pro plné – naplněné zavazadlo.
Tedy ho musíš naplnit tak, aby se do rozměru vešlo. Příruční je příruční. Mají tam být pouze potřeby, které potřebuješ mít při ruce. Ostatní patří do zavazadlového prostoru.

Dochy

nyjono: To máš tak, když některé nízkonákladovky aby nalákaly klienty na cenu, maj v ceně jen člověka bez kufru a za kufr chtějí možná i víc než za toho člověka. U zaoceánského letu mi to připadá jako pěkná sviňárna.