cappuccino

Pripravujete se na zimu a dalsi inflaci tim, ze si delate zasoby?

Dneska uz se spousta veci zdrazilo, a to jeste mame doma teplo. Je spousta veci, ktere se daji koupit do zasoby. Pokud vidite neco v nabidce, plnite si doma regaly?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Různé zásoby všelijakých věcí mám neustále – ale ne kvůli zimě ani inflaci. Vždy je lepší mít nějaké zásoby (co se týká i jídla), potřebné věci, prostředky, zajištění, vlastní zdroje (voda, energie, nějaká paliva, atd).
Nakupovat/vykupovat a hromadit kvůli inflaci, či potenciálnímu zdražování je ovšem zbytečné. A když to budou lidi dělat ve velkém, tak se to zdražování ještě umocní (není to dobré pro ekonomiku, trhu to neprospěje)… Nemluvě o tom, že lidi často kupují i takové věci a potraviny (do zásob), které nakonec vyhodí. Takže se jim to ani moc neoplatí a ještě je to plýtvání.

Další odpovědi
Pepa25

Na zimu se připravuje zásoba dřeva (řezat na cirkulárce při sněžení za krk není nic moc) a sbírají a ukládají se plody země (ovoce a zelenina atd.).
Samozřejmě je možné si kupovat běžné spotřební věci do zásoby nebo ve větších baleních, ale to má smysl do omezené míry, protože to zase váže peníze a zboží se může zkazit. Takže osobně mám domácí zásoby nakupovaného zboží omezené: něco málo trvnalivého zboží a balík toaletního papíru 😉 Ale to máme dlouhodobě, bez ohledu na rok nebo inflaci.

dubraro

Nějaké zásoby mám, ale nic extrémního. Plyn a elektriku si stejně do zásoby uložit nemůžu.

Drap

Ne

brydon.fergu

Ano, ale není moc rozumné si tím plnit doma regály, protože se dá předpokládat, že při krizi budou různé bandy chodit od domu k domu a krást. Jestli můžu doporučit investuj ještě do filtrů na vodu a sežeň si nějaké postarší rádio (čím starší tím větší pravděpodobnost, že jeho „elektronika“ přežije EMP impuls). Kdo je připraven, není překvapen.

aevul

Proč bych to dělal? Těch pár korun mě nezabije. Není jednodušší víc vydělávat?

paul1

Nějaké zásoby si děláme průběžně. Když vidíme něco v akci a má to delší dobu trvanlivosti, tak to kupujeme, např. sardinky, těch máme už slušnou zásobu. Mezitím se i zvýšila jejich cena . U sardinek nebo tuňáka jsou dlouhé záruky pro dobu spotřeby, tam se zásoby dělat dají.

Martin Hanus

ŽÁDNÝ ZÁSOBY SI NEDĚLÁM,BUDU RÁD POKUD ZAPLATÍM INKASO

Lgee

Ne

cappuccino

brydon.fergu: Budes se divit, ale prave jsem filtry nakoupila pres internet. Ne kvuli tomu, ze by nebyly, ale kvuli cene, ktera se vysplhala z puvodnich 180 na 340Kc (vloni jeste 280). Pokud ty ceny takhle stoupaji u vseho zbozi, nemuze se nikdo divit, ze si lidi delaji zasoby.
A co se tyce zasob jidla, tak si nemyslim, ze by bandy vykradaly spizirny! To spis garaze a stodoly, kde jsou drazsi veci.

df

Právě tím, že se zvyšuje poptávka, zvyšuje se i cena.

Pepa25

To neřešte, to je jen další trollí účet …