Avatar uživatele
cappuccino

Pripravujete se na zimu a dalsi inflaci tim, ze si delate zasoby?

Dneska uz se spousta veci zdrazilo, a to jeste mame doma teplo. Je spousta veci, ktere se daji koupit do zasoby. Pokud vidite neco v nabidce, plnite si doma regaly?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Disraeli, brydon.fergu před 608 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Různé zásoby všelijakých věcí mám neustále – ale ne kvůli zimě ani inflaci. Vždy je lepší mít nějaké zásoby (co se týká i jídla), potřebné věci, prostředky, zajištění, vlastní zdroje (voda, energie, nějaká paliva, atd).
Nakupovat/vykupovat a hromadit kvůli inflaci, či potenciálnímu zdražování je ovšem zbytečné. A když to budou lidi dělat ve velkém, tak se to zdražování ještě umocní (není to dobré pro ekonomiku, trhu to neprospěje)… Nemluvě o tom, že lidi často kupují i takové věci a potraviny (do zásob), které nakonec vyhodí. Takže se jim to ani moc neoplatí a ještě je to plýtvání.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Na zimu se připravuje zásoba dřeva (řezat na cirkulárce při sněžení za krk není nic moc) a sbírají a ukládají se plody země (ovoce a zelenina atd.).
Samozřejmě je možné si kupovat běžné spotřební věci do zásoby nebo ve větších baleních, ale to má smysl do omezené míry, protože to zase váže peníze a zboží se může zkazit. Takže osobně mám domácí zásoby nakupovaného zboží omezené: něco málo trvnalivého zboží a balík toaletního papíru 😉 Ale to máme dlouhodobě, bez ohledu na rok nebo inflaci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Nějaké zásoby mám, ale nic extrémního. Plyn a elektriku si stejně do zásoby uložit nemůžu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brydon.fergu

Ano, ale není moc rozumné si tím plnit doma regály, protože se dá předpokládat, že při krizi budou různé bandy chodit od domu k domu a krást. Jestli můžu doporučit investuj ještě do filtrů na vodu a sežeň si nějaké postarší rádio (čím starší tím větší pravděpodobnost, že jeho „elektronika“ přežije EMP impuls). Kdo je připraven, není překvapen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Proč bych to dělal? Těch pár korun mě nezabije. Není jednodušší víc vydělávat?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nějaké zásoby si děláme průběžně. Když vidíme něco v akci a má to delší dobu trvanlivosti, tak to kupujeme, např. sardinky, těch máme už slušnou zásobu. Mezitím se i zvýšila jejich cena . U sardinek nebo tuňáka jsou dlouhé záruky pro dobu spotřeby, tam se zásoby dělat dají.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martin Hanus

ŽÁDNÝ ZÁSOBY SI NEDĚLÁM,BUDU RÁD POKUD ZAPLATÍM INKASO

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

brydon.fergu: Budes se divit, ale prave jsem filtry nakoupila pres internet. Ne kvuli tomu, ze by nebyly, ale kvuli cene, ktera se vysplhala z puvodnich 180 na 340Kc (vloni jeste 280). Pokud ty ceny takhle stoupaji u vseho zbozi, nemuze se nikdo divit, ze si lidi delaji zasoby.
A co se tyce zasob jidla, tak si nemyslim, ze by bandy vykradaly spizirny! To spis garaze a stodoly, kde jsou drazsi veci.

Avatar uživatele
df

Právě tím, že se zvyšuje poptávka, zvyšuje se i cena.

Avatar uživatele
Pepa25

To neřešte, to je jen další trollí účet …

Nový příspěvek