ReHu

Přijme mi pošta k přepravě zásilku o rozměru 12×12×12 cm?

Nejmenší rozměry mají být 14×9 cm, takže bych splnila 1 rozměr.
U válce může být min. rozměr 14×3 cm, což je také splněn 1 rozměr.
Potřebuji poslat krabičku 6×6×6 cm a strčila bych ji do krab. od Dolce Gusta, což je těch 12×12×12 cm.

https://www.ces­kaposta.cz/do­cuments/10180/282­441/zps.pdf/a085da­ea-e843-4885-b60b-af3372319f75

Díky.

Nejlepší odpověď
briketka10

podle tohoto odkazu jsou minimální rozměry zásilky tyto :
15 × 10,5 cm (válcového tvaru délka 15 cm a průměr 3,5 cm)
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/baliky/cr/o­bycejny-balik

Další odpovědi
JájsemRaibek

Je problém vystřihnout cca 0,5 cm dva kartony a tyto přiložit k dvoum protilehým stranám krabičky, čímž se docílí chybějícího 1 cm?
Mimochodem minimální rozměr je 9×13 a ne 14 cm.
Pak taky papír přidá nějaký ten milimetr a máš správný rozměr zásilky.

ReHu

Článek 5
Náležitosti poštovní zásilky

1. Poštovní adresa poštovní zásilky musí být napsána latinkou, a to čitelně, přehledně, dostatečně velkým
písmem a bez přepisování; je-li poštovní adresa psána strojem, na počítači apod., písmo nesmí být menší
než 0,25 cm. Je-li poštovní adresa psána rukou, označení adresáta musí být napsáno hůlkovým písmem.
Poštovní směrovací číslo a název příslušné pošty se nesmějí podtrhávat.
2. Poštovní adresa musí být napsána takovým prostředkem, aby nemohlo dojít k jejímu vymazání,
pozměnění nebo ke ztrátě její čitelnosti. Zejména nesmí být napsána pomocí tužky, průklepu nebo
průpisu. Poštovní adresa adresáta nesmí být napsána červenou barvou nebo prostředkem obsahujícím
luminiscenční barvivo.
3. Poštovní adresy adresáta a odesílatele musí být napsány podélně na té straně poštovní zásilky, která je pro
tento účel svými rozměry, úpravou apod. nejvhodnější. Nejmenší přípustné rozměry této strany jsou 14 x
9 cm; poštovní zásilky válcového tvaru jsou přípustné za podmínky, že jejich délka je nejméně 14 cm
a průměr nejméně 3 cm. Poštovní adresy nemohou být napsány na té straně obálky, na níž jsou chlopně.

Kde máš těch 13 cm?